Вартість оздоровчої путівки зросла

Вартість оздоровчої путівки зросла

У середньому путівка подорожчала на 1000-1200 гривень. Діапазон цін за 21 день відпочинку – від 5500 гривень до майже 11000 гривень.     

Нагадаємо, уже четвертий рік на Полтавщині діє Обласна програма з оздоровлення та відпочинку дітей на 2015-2019 роки. Вона передбачає механізм здешевлення путівок для батьків, а в окремих випадках – і повну компенсацію її вартості.

Нинішнього року також очікують збільшення. Вперше до Обласної програми приєдналися  всі 27 літніх позаміських закладів відпочинку для дітей на Полтавщині. Чимало батьків із самого початку оцінили переваги програми, адже вона передбачає компенсацію для всіх дітей, а не тільки пільгових категорій. Систему відшкодування, яку розробила Полтавська ОДА, із самого початку називали інноваційною. Завдяки її вдалому опробуванню на Полтавщині, вже наприкінці 2016 року до закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" були внесенні відповідні доповнення.

Отже, до 70% вартості путівки можуть заплатити місцеві бюджети, а інші 30 % сплачують батьки. При цьому вони не втрачають право і ці 30% компенсувати за місцем роботи: коштом профспілкових комітетів, або підприємств та організацій.

У підрозділах Полтавської ОДА безпосередньо розподілом і реалізацією путівок не займаються. Тут контролюють підготовку до літнього сезону, готують пропозиції щодо суми субвенції з обласного бюджету на компенсацію вартості путівок. Цю субвенцію, після затвердження бюджету обласною радою, розподіляють між містами та районами. Обов’язкова умова – компенсацію для батьків здійснюють з обласного та місцевих бюджетів: за принципом 50% на 50%.

Стрічка новин