Військових "айтішників" навчатимуть протистояти гібридним загрозам

Військових "айтішників" навчатимуть протистояти гібридним загрозам

Українські військові ІТ-спеціалісти спільно з експертами НАТО вчитимуться розробляти програмне забезпечення та шукатимуть нові технологічні рішення для захисту від агресії.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр Івана Климпуш-Цинцадзе під час Другого Національного оборонного хакатону з питань галузі безпеки і оборони України, організованого Управлінням розвитку та автоматизації ЗСУ та Центром стратегічних комунікацій "СтратКом Україна", повідомляє Укрінформ.

"Гібридні війни в світі, в одній з яких ми знаходимось, дедалі більше використовують технології для того, щоб досягати своїх цілей. Тому нам потрібно дедалі більше захищатися не тільки зрозумілими військовими засобами, не тільки розробкою обладнання, а й розробкою програмного забезпечення, нових технологічних рішень для того, щоб бути сильними, вміти оборонятися, і не тільки самостійно, а й спільно з нашими партнерами з Північно-Атлантичного Альянсу", - заявила віце-прем’єр-міністр.

За її словами, нові технології впливають на всі країни, в тому числі й зі сталими демократичними інституціями. Так, досвід Кембрідж аналітики засвідчив, що, аналізуючи та користуючись великими базами даних, можливо впливати та змінювати думку громадян у навіть таких сталих демократіях як США. Це також підтвердив вплив технологій на громадську думку у Великій Британії під час підготовки Брекзіту. Тож Україна повинна бути готова протистояти аналогічним загрозам.

Нагадаємо, назвали імена українських військових, які потрапили в полон 22 травня.

Стрічка новин