ВООЗ офіційно визнала ігроманію хворобою

ВООЗ офіційно визнала ігроманію хворобою

Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я розглядала ігрове розлад як нав'язливу поведінку.

Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно визнала захворюванням ігровий розлад, включивши його до нової редакції Міжнародного класифікатору хвороб. Держави-учасники ВООЗ підтримали МКХ-11, до якого включено відповідне захворювання, повідомляє Дзеркало Тижня з посиланням на прес-службу Організації.

Медики визначають ігровий розлад як форму ігрової поведінки при захопленні відеоіграми, яка характеризується трьома симптомами. По-перше, пацієнт втрачає контроль над грою – не контролює її тривалість, інтенсивність, частоту. По-друге, віддає їй пріоритет на шкоду іншим видам діяльності, інтересам і повсякденним заняттям. По-третє, підвищує інтенсивність ігрової діяльності і не може зупинитися, незважаючи на негативні наслідки.

У ВООЗ розраховують, що завдяки включенню ігрового розладу до списку захворювань працівники сфери охорони здоров'я приділятимуть більше уваги заходам з його профілактики та терапії.

МКХ-11 вступить в силу з 1 січня 2022 року. Експерти ВООЗ запропонували віднести ігровий розлад до захворювань у 2018 році, до цього він вважався нав'язливою поведінкою.

Стрічка новин