Полтавська вишиванка не виходить з моди

У цьому переконує майстриня Ірина Борщова. Її запросили взяти участь у Другій універсальній книжковій виставці-ярмарці «Пошук». Про вишиванки полтавської майстрині – далі у сюжеті Марини Покшіної.

Вишивальниця Ірина Борщова показує вишитий рушник. Пояснює: його використовують у різних обрядах: весіллях, похованнях та військових проводах.

- Полтавський тандурний шов, от – «дерево життя». «Дерево життя» – це родовід, який тягнеться до сонця. Ось на цьому «дереві життя» є птахи – це така традиція, щоб завжди бути в парі: він та вона. «Дерево життя» завжди тягнеться до сонця, родословно ніколи не може обірватися. Гілочки, які вниз, – це наші предки, яких з нами вже немає.

Ірина Борщова, вишивальниця

- Полтавська вишивка налічує близько 200 видів технік вишивки. Тому що деякі люди приходять і кажуть: «Мені вишиванку». Ми їм показуємо, «так це хіба вишиванка», деякі люди думають, що вишиванка – хрестиком або переважно гладдю.

Найбільше декор робили на рукавах полтавських вишиванок. Вони, за словами Ірини Борщової, повністю зашиваються складними візерунками: чіткими геометричними композиціями. Їх густо призбирували на рівні передпліч. Також біла вишивка розміщувалася на уставках таких сорочок. Утім, колір самої сорочки найчастіше був білим.

Ірина Борщова, вишивальниця

- Кольори білим по білому от, така традиційна, вишукана, і пастельні тона. Це полотна: голубий, коричневий і червоний, звичайно. Зараз така пішла тенденція, що дуже популярно стало вибирати у парі: чоловік і жінка однакові вишиванки і по кольору, і по візерунку, або, наприклад, мама і дитинка.

Сучасний асортимент тканин найрізноманітніших відтінків дає можливість мисткиням по-новому оформляти полтавську вишиванку. Національні орнаменти чудово компонуються також і на блакитній, сірій чи бежевій основі.

Стрічка новин