Допомога, коли вона так потрібна

Мова – про ситуацію, що склалася між представниками Міністерства культури та педагогами мистецьких шкіл. Батьки нової реформи також не підтримують. Вони бояться, що наказ Міністерства культури призведе до знищення початкової мистецької освіти. Аби підтримати вчителів та батьків, та не допустити таких кардинальних змін, до людей приїхав народний депутат України Сергій Каплін. Він пообіцяв, що відстоїть їх інтереси.

Зараз, згідно з програмою, урок за спеціальністю в мистецькій школі триває 45 хвилин. Реформа ж передбачає зовсім інший час, майже удвічі менше. Начальниця відділу мистецької і художньої освіти Міністерства культури України Тетяна Колос до Полтави приїхала, аби довести вчителям та батькам, що така реформа підніме успіхи дітей у навчанні.

Тетяна Колос, начальник відділу мистецької і художньої освіти Міністерства культури України

- Шановні колеги, у нас відкрите «вікно можливостей». «Вікно можливостей», яке ми маємо використати для того, щоб відштовхнутися і йти вперед.

Утім, ані батьки, ані педагоги такої реформи не підтримують. Директор Малої академії мистецтв імені Раїси Кириченко Тетяна Магомедова обурена. Жінка говорить: ці зміни призведуть до зменшення кількості навантаження для вчителів, а діти не зможуть опанувати початкову мистецьку освіту на належному рівні.

Тетяна Магомедова, директор Малої академії мистецтв ім.Р.Кириченко

- Я не розумію, як можна уже зараз навіть нашим керівникам з Міністерства, якщо ви бачите, скільки людей проти, ну зупиніться, от просто зробіть «стоп». Ми всі маємо помилки, правильно?! Але ж можна їх виправити. Почуйте нас. Чому не знайти отієї золотої середини, де можна виділити: «Ага, це потрібно, а це давайте поновимо. Давайте поновимо». Ми розуміємо, що ми маємо рухатися вперед. І ми не проти, але не так категорично, що просто «раз, і не треба нічого».

Доки тривають суперечки між представниками Міністерства та педагогами області, в зал заходить народний депутат України Сергій Каплін. Він прийшов, бо не підтримує реформу. Говорить: не поспілкувавшись з людьми, як можна було вносити такі кардинальні зміни. Це – конкретний приклад того, як чиновники «не рахуються» з народом.

Сергій Каплін, народний депутат України

- Реформа потрібна, але вона потрібна зовсім у іншому напрямку. По-перше, це має бути загальнонаціональний проект, на який виділяється централізовано державою кошти, і у нього мають бути дуже амбітні цілі. Ми повинні збільшити кількість часу для заняття дітей, ми повинні знайти кошти для того, щоб платити нормальну заробітну плату тим людям, які плекають наших дітей, які роблять з них митців.

Відомо, що нардеп Сергій Каплін зберіг щонайменше 20 шкіл по всій Україні, коли намагалися забрати приміщення для інших цілей. Тому він спеціально приїхав на захід, аби відстояти інтереси вчителів і дітей й цього разу. 

Сергій Каплін, народний депутат України

- Ми всі школи, інфраструктуру в цьому напрямку в Полтаві та області обов'язково збережемо. Я проведу Комітет національної політики на цю тему, і я вам гарантую, що я поговорю персонально на цю тему з Президентом України. Персонально з Президентом України новим, який теж «із мистецтва», який теж є творчою людиною, я думаю, він повинен захистити творчих дітей.

Невдоволені батьки та педагоги сподіваються на підтримку та допомогу народного депутата України. Сергій Каплін – єдиний чиновник, який прийшов допомогти їм відстояти право на освіту своїх дітей і надіються, що їхні учні будуть навчатися за старою програмою.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію