Мінкультури, викладачі та батьки – що ділять?

Сьогодні в актовій залі Малої академії мистецтв відбулася зустріч представників Міністерства культури України, полтавських викладачів та батьків дітей. Говорили про реформу мистецької освіти. Вона не до вподоби ані викладачам, ані батькам навчальних закладів. Вони бояться, що наказ Міністерства культури призведе до знищення початкової мистецької освіти. Автори реформи, навпаки, переконані: культура в Україні вийде на новий рівень. Про що говорили та чим закінчилася зустріч, знає Марина Покшіна.

Зустріч починається із вступного слова начальника відділу мистецької і художньої освіти Міністерства культури України Тетяни Колос. Вона полтавським педагогам намагається довести: реформа зробить процес навчання більш гнучким. А головне – дозволить майбутнім хореографам, піаністам, вокалістам та художникам опановувати одразу кілька напрямків творчості. 

Тетяна Колос, начальник відділу мистецької і художньої освіти Міністерства культури України

- Усе, що ми робимо сьогодні, ми робимо, можливо, трішки не до кінця пояснюючи, тому що час «летить». І ще рік тому говорила я особисто на всіх нарадах, я ніколи нікому не відмовила жодного разу, коли мене запрошували, ніколи не відмовила, щоб приїхати. Кожного разу говорила про те, що «шановні колеги, у нас сьогодні відкрите вікно можливостей, яке ми маємо використати для того, щоб відштовхнутися і піти вперед».

Утім, педагоги і батьки вважають по-іншому. Директор дитячої музичної школи №1 Євген Дудник говорить: таке радикальне скорочення терміну навчання призведе до знищення початкової мистецької освіти. Бо, за словами музиканта, більшість викладачів залишаться без відповідного навантаження, тому будуть змушені шукати іншу роботу. А учні не отримуватимуть відповідних знань, а головне – практичних навичок. Обурили педагога і зміни в тривалості уроку. 

Євген Дудник, директор ДМШ №1 ім.Майбороди, Заслужений працівник культури України

- За 22 хвилини – це нереально навчити дитину і за один раз в тиждень, це я вам як фахівець говорю, який працює в школі 25 років викладачем і директором – це нереально.

Далі до мікрофону підходить мама дівчинки, яка навчається у музичній школі №1. Жінка переконана: для її дитини музика стане майбутньою професією. Утім, дізнавшись про нововведення в освіті, батьки переймаються, чи зможуть учні отримати початкову музичну освіту на належному рівні.

Марина Петляк, мама дитини, яка навчається в ДМШ №1 ім.Майбороди

- Оце шановані люди, які вкладають свою душу, своє серце у цих дітей, як це можна не вивчати нотну грамоту, вибачте мене, а як можна навчитися читати без літер, без азбуки, як ви собі це вважаєте?!

Тетяна Колос пояснює жінці: це лише пілотний проект. Експерти хочуть подивитися на результати і порівняти їх з попередніми. Для цього з собою чиновниця привезла педагогів, які вже працювали за новою програмою. Одна з них – директор Харківської дитячої школи мистецтв №5 Оксана Кравчук. Педагог ділиться: інновації всім сподобалися, потрібно лише спробувати.

Оксана Кравчук, директор Харківської дитячої школи мистецтв №5 (пілотний проект)

- Одна година може бути, а може і не бути, це потрібно дивитися на школу, робити свою стратегію розвитку школи, свої програми, думати, як креативно далі розвивати школу. Про 22,5 хвилини – це йде від віку 6 років і лише це залежить від дитини. Якщо ми будемо бачити, що цій дитині потрібно буде 2 уроки, ми будемо їй давати 2 уроки.

Після того, як усі педагоги і вчителі мистецьких навчальних закладів висловили своє невдоволення реформою, на їх підтримку виступила і Заслужена артистка України Наталія Май. Жінка не погоджується з нововведеннями, адже, як і інші музиканти, переконана: це значно знизить майстерність випускників шкіл. 

Наталія Май, Заслужена артистка України

- Навіщо ламати те, що визнано найкращим у світі, навіщо, що міняти. Я просто не розумію, важко зрозуміти. Ви просто прийдіть, приїдьте на звітні концерти у нашу музичну школу, подивіться на наших дітей. Якщо ви дійсно приймете це рішення, то вам з цим жити і вам дивитися в очі нашим дітям і онукам.

Зустріч тривала близько 3 годин. Невдоволені батьки та педагоги все ж сподіваються, що їхні діти будуть вчитися за старою програмою. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію