Екологія під загрозою!

У місті Глобино у річку Сухий Омельник потрапляє азот амонію. Від цього гине риба у водоймі. Місцеві жителі намагаються достукатися до влади, а ті, в свою чергу, шукають причину проблеми. На думку жителів, це все це – через нові очисні. Деталі – у сюжеті Анни Ружін. 

На цих світлинах - мертва риба. Загинула вона ще весною у річці Сухий Омельник, що у м. Глобине. Тоді місцеві рибалки витягували її на берег та збирали цілими мішками. Причиною стала якість води.

А це очисні. На їх будівництво витратили майже 11 млн гривень. Обладнання дає змогу застосовувати механічне очищення крупних фракцій, використовувати біологічну систему очищення та знезараження ультрафіолетом. Основною ланкою очисних споруд є установка біологічної очистки «Джерело». Але з аналізами води, що потрапляють до водойми, не все в порядку, - говорять місцеві. 

Юрій Копанішин, голова об'єднання «Рибалки Глобинщини» 

- До недопускання очисних на старій, то у нас була вода чиста. Вона проглядалася більше 1,5 метра. У даний моменту нас проглядається у річці Сухий Омельник вода 35-40 см. А далі темно. У нас пропало дуже багато риби. Через температурний режим риба пішла на топлу воду і почала дохнути. 

У міській раді говорять- весь процес очистки - повністю екологічно безпечний. В очисних спорудах запроваджено сучасне високотехнологічне устаткування, яке не вимагає постійного контролю за його роботою. Місцеві постійно ведуть перемовини з представниками міської ради, але поки що безрезультатно. 

Тож цього дня депутати, рибалки та мешканці Глобино вкотре прийшли на прийом до міського голови.

Останній на зустрічі був присутній лише спочатку, а потім пішов на іншу комісію. Тож відповідати на питання місцевих залишився його заступник Олександр Артюшенко. 

У березні взяли проби на аналіз по 4 показниках. Завислі речовини, хімічна та біологічна ступінь кисню та азот амонію.

Олександр Артюшенко, заступник Глобинського міського голови 

- По завислим речовинам наші води відповідають, по складу ХСК - відповідають, по БСК - відповідають, а по складу азоту амонійного - повинно бути 50 мг/дм³, а в нас показало 192 мг/дм³. 

Недоліки є, їх намагаються усунути. Громадський активіст Володимир Молодчин поцікавився чи оплачені роботи. І навіщо підписали акт прийому робіт, якщо не все добре. На що отримав таку відповідь.

- Договір на цей рік не продовжено. Ви як колишній працівник державної установи маєте знати.

- Ви конкретно дайте відповідь.

- Роботи оплачені. 

Обговорювали і варіанти, що робити. Посадовець запропонував посадити гіацинти або ж кинути туди карася. 

Останній варіант вкрай обурив місцевих. 

- Люди добрі, крім карасів там діти купаються, онуки. Давайте за оце говорити. А ви за карасі. Давайте візьмемо карася. Ви як високопосадовець візьміть собі карася і кидайте його куди хочете. Зараз тільки блисне сонце, отам десятками буде дітвора. Беріть за основу людей! Візьміть карася...а може ви залізете в бочку і посидете і подивимся, що буде.

Проблема є, вирішувати варто. І це розуміли і посадовець, і місцеві. Серед озвучених варіантів був і повторний аналіз. 

Дискусія тривала понад годину. За цей час встигли й перейти до особистих образ. 

Все ж дійшли до згоди. На наступному тижні буде нове зібрання. Куди хочуть запросити і представників природоохоронного підприємства «Екологія». Можливо, зроблять і нові аналізи води.

Володимир Молодчин, громадський активіст 

- Підрядчик фактично отримав кошти за те, що не довів до кінця. І як в такому випадку можна було приймати і оплачувати надані послуги? А це 10 млн 400 тис. гривень. 

Наш телеканал і надалі стежетиме за цією ситуацію. Подробиці повідомлятимемо у наступних випусках новин. 

Стрічка новин