Полтавські вишивальниці передали свої роботи Шевченківському заповіднику

Щороку в кінці травня до Канева приїжджають гості, аби покласти квіти на могилу Тараса Шевченка. Цьогорічною особливістю заходу став проект «Образ і слово Кобзаря у вишивці». В ньому взяли участь 71 вишивальниця з Полтавщини. Координувала проект полтавська активістка Катерина Калініченко. Вишиті роботи презентували в Шевченківському Національному заповіднику м.Канева.

«Образ і слово Кобзаря у вишивці» – це проект, який представляє вишиті роботи, присвячені Тарасу Шевченку. Мета – об'єднати творчих українців навколо образу й слова Кобзаря. Девіз, за яким працювали організатори, – «З молитвою за Україну».

Волонтерка з Полтавщини Зоя Воронянська привезла свій виріб – розмальовану лавку. Малювала, говорить, коли було натхнення та час. Роботу виконала за 3 місяці.

Зоя Воронянська, волонтер з м.Полтави

- Приїхали ми великою дружною сім'єю наших волонтерів, які привезли портрети Тараса Шевченка вишитого.

Організаторкою є ативістка громадського Шевченківського руху Катерина Калініченко та Зоя Коваленко. З їх допомогою було залучено 71 вишивальницю з Полтавщини. А також завдяки співпраці Шевченківського комітету під керівництвом Володимира Степанюка запрошено 7 активістів з Канева. Загалом у втіленні задуму взяли участь 77 вишивальниць та один вишивальник. 

Людмила Зубко, вчитель історії Хитцівської ЗОШ Гадяцького району

- Ми її бачили в процесі народження, в процесі становлення. І вона більшає, більшає. То, звичайно, дуже вражаюче. Бо так працювали скрупульозно, щоб не порушити кольорову гаму, традиційні шви вишивки, які використовувалися.

Народний депутат Верховної ради України Юрій Бублик не вперше  підіймається на Чернечу гору, аби вклонитися та покласти квіти до підніжжя пам'ятника Кобзареві. Проект без допомоги народного обранця реалізувати не вдалося б. Юрій Бублик підтримував його від початку до кінця.

Юрій Бублик, народний депутат ВР України

- Враження неперевершені. Ми бачимо, що експозиція знайшла своє природнє місце, де вона має бути.

Захід розпочався з покладання квітів до могили. До Канева приїхало безліч гостей з різних регіонів України, щоб презентувати свій виступ чи виріб, пов'язаний із Кобзарем. Пізніше у народному музеї – Тарасовій світлиці – відбулося відкриття виставки. 

Таїсія Коваль, викладач театральної студії Хмельницького БФ «Карітас»

- Ми завжди готуємося до поїздки на Канів, ми робимо свою програму.

Проект заснував Григорій Кисіль, Заслужений майстер народної творчості України, у 2016 році. Він власноруч розробляв схеми для вишивання хрестиком, без використання комп'ютера. Проте, після започаткування задуму помер. На захід приїхала його донька Ірина Середа.

Завершилося дійство нагородженням майстрів вишитих робіт. Вишивальниці отримали відзнаки за свою мистецьку роботу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію