А ви користуєтеся паском безпеки?

 За даними ВООЗ, в Україні не пристібаються паском безпеки 77% водіїв. Ця статистка примушує компанії, що виступають за безпеку на дорогах, проводити відповідні інформативні заходи та навіть просити парламент підвищити штрафи за невикористання паска безпеки. Так у травні стартувала інформаційна кампанія «ремінь або розтин». Вона була підтримана Міністерством інформаційної політики України. Її представники провели прес-брифінг у Києві, щоб більше розказати про необхідність використання паска безпеки. 

«Ремінь або розтин» – радикальний заголовок соціальної реклами. Вона віднедавна з'явилася на 180 бігбордах у Києві, на центральних автодорогах України та в 19 найбільших містах. Зокрема, і в Полтаві. За словами учасників інформаційної кампанії, так намагаються привернути увагу на смертельні наслідки автокатастроф. 

Олеся Холопік, координатор кампанії «За безпечні дороги»

- Ми закликаємо, показуючи ці кадри, до тих страшних наслідків, які можуть бути через те, що ігнорується ремінь безпеки. Ми акцентуємо на тому, що наслідки ці є, на жаль, смертельними. Водій чи пасажир, який вирішує чи пристібатися, чи ні, він має розуміти вагу цього рішення.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, пасок безпеки міг би врятувати життя в майже половині випадків смертельних аварій. А  в Україні, за словами експертів, тим часом рівень користування паском безпеки є найнижчим серед усіх країн Європи.

Артем Біденко, державний секретар Міністерства інформаційної політики України

- Ми зі свого боку підтримуємо цю кампанію, як можемо. У минулому році знімали соціальні ролики, цього року, маючи менші бюджети, не можемо повторювати минулорічні дії. Та з наступного року подаватимемо заявки до Міністерства фінансів, щоб ця тема висвітлювалася на належному рівні, тому що кожного року, повторюючи одні і ті самі меседжі, що ви рятуєте своє життя і життя своїх рідних. Пристібайтеся. Це не складно.

Під час прес-брифінгу спікери наголосили і на тому, що іншим важливим кроком у напрямку зміни поведінки українців має стати ухвалення Верховною Радою законопроекту про підвищення штрафів за непристебнутий пасок безпеки в десять разів. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію