Висить чи ні?!

Президент України Володимир Зеленський попрохав чиновників не вішати його портретів у своїх кабінетах. Натомість, порадив розмістити фото дітей і дивитись на них перед прийняттям кожного рішення. Наша Ірина Щербак поспілкувалась з керівництвом області й міста і дізналась, що вони думають з цього приводу та чи дослухались до порад гаранта.

Ірина Щербак, журналіст 

- У своїй промові Президент України Володимир Зеленський зробив чимало гучних заяв. В одній з яких попрохав чиновників не вішати його портретів на стінах кабінетів. 

Ми вирішили дізнатись в полтавських можновладців, що вони думають з цього приводу та чи познімали вони зображення колишнього гаранта? В кабінет екс-голови облдержадміністрації Валерія Головка між двох прапорів висіло фото колишнього Президента. В 2018 на його місці з’явився портрет видатного письменника Тараса Шевченка. А зображення тодішнього гаранта перемістили на шафу позаду столу. Наразі в його кабінеті виконує обов’язки губернатора Роман Товстий. В приймальні очільника нам повідомили: жодного із зображень гаранта немає. 

секретар в.о.голови Полтавської ОДА

- В кабінеті виконуючого обов'язки голови обласної державної адміністрації немає портретів Президента України ні колишнього, ні теперішнього.

Голова обласної ради Олександр Біленький теж запевнив: портретів в кабінеті немає. 

А в міській раді ситуація інша. В секретаря Олександра Шамоти у кабінеті майже нічого немає. Одна ікона, сертифікат на карусель та фото новорічної красуні за 7 мільйонів гривень. Можливо, це – через недовгий час перебування в кабінеті, чи-то руки не доходили. Проте ні, позиція така, розповідає Олександр Шамота.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- В мене не було портретів в кабінеті ні попереднього Президента, ні нинішнього не планував. Питання не в портретах на стінах, питання – в роботі, яку Ви демонструєте.

В заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка також немає зображення ні теперішнього, ні колишнього гаранта. Натомість, фото дітей завжди стоять на робочому столі.

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ

- В мене що минулу каденцію, що цю каденцію портретів Президента не було. Ще з минулої каденції в мене є фотографії дітей. До речі, Президент говорив, що фото дітей саме потрібно повісити і дивитись кожного дня, коли приймаєш рішення.

Експерти розповідають: портрети глав держави – це вже пережитки Радянської системи. 

Олексій Станчевський, експерт 

- Все почалося ще з часів Римської імперії. Коли велика імперія, то він завойовує, а люди просто банально не знають хто ними керує. Тому, тоді і чеканилися на зворотній стороні зображення імператора. Потім це перейшло до новітньої історії. Якщо візьмемо царську Росію, то в різних кабаках та гинделиках поруч з іконами висів портрет імператора. А коли почалася історія Радянського союзу і відмовилися від релігії взагалі, то тоді придумали культ особистості. Зараз така ситуаціі в світі, що всюди відмовилися від цієї практики. 

Тому вішати, чи не вішати портрет гаранта в кабінетах, вирішувати самим чиновникам.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію