Світлогірську лікарню Кобеляцького району не закриють

Таке рішення прийняли на сесії Кобеляцької районної ради. Нагадаємо, медичний заклад, який обслуговує понад 3 тисячі осіб, мали закрити, а її персонал – скоротити. Все – через недостатнє фінансування, адже бюджет району не виконується у повному обсязі. За допомогою місцеві мешканці звернулись до народного депутата України Артема Вітка. Більше про цю ситуацію - у сюжеті Юлії Хаврель. 

У коридорах та сесійній залі Кобеляцької райради зібралось понад сто обурених громадян. Це мешканці Світлогірського та Біликів. На засідання вони приїхали, аби захистити своє право на медичне обслуговування. 

Пристрасті вирували від самого початку сесії. Люди гучно висловлювали своє обурення, вступали у суперечки з депутатами. Дехто з народних обранців навіть залишив сесійну залу. 

- Ганьба, ганьба, ганьба!

- Перше пленарне засідання оголошую закритим. 

Володимир Кішінський, голова Кобеляцької районної ради

- Сьогодні п'яте питання – це затвердження «Програми підтримки комунального некомерційного підприємства ЦРЛ». У цьому питанні повина була йти зміна про включення до «Програми коштів Світлогірської громади» і у питанні про «Зміни у бюджеті» також повина йти зміна про те, що включаються кошти. Вони самі не захотіли це дослухати, їм не пояснили.

Після того, як емоції трішки стихли, засідання знову продовжили. 

- Ми отримали рішення про додаткові кошти із Світлогірської сільської ради, і ми їх включили в проект рішення. Тобто, кошти із Світлогірська в нас є. Цих коштів вистачить на фінансування заробітних плат на два місяці і ми їх у бюджеті затверджуємо.

Врешті депутати підтримали громади. 

Тамара Гординська, голова Світлогірської сільської ради

- Я вдячна депутатам районної ради. Правда, це за наші кошти, за кошти сільської ради ми вибороли можливість ще два місяці протримати лікарню. Я завдячую дуже Артему Леонідовичу, завдячую всій його команді. Вони нас підтримували і вселили в нас віру. 

Мешканці Світлогірського говорять: це маленька перемога, і сподіваються, що питання про закриття лікарні більше не стане. 

Зоя Олійник, мешканка с.Світлогірське 

- Ми сподіваємося і думаємо, що все зміниться на краще. Молимся Богу, щоб нова команда Зеленського, в тому числі Артем Вітко, буде там. Він молода людина. Я думаю, нам допоможуть і ми все зробим так, як треба.

У свою чергу, нардеп Артем Вітко пообіцяв і надалі підтримувати людей. 

Артем Вітко, народний депутат України 

- Ситуація у Світлогірському кричуща, але у нас є перемога – лікарня не закривається, робочі місця і заробітна плата медичних працівників збережені. І це – головне. Але поки що лише на 2 місяці. Все ускладнюється тим, що зараз в країні йде зміна політичного курсу, Кабінет міністрів без керівника. Але, незважаючи на це, я буду тримати питання під особистим контролем. Своїх земляків я не залишу в біді та сам-на-сам з цією проблемою.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію