Убивча вода

У селі Верхня Андріївка Полтавського району люди скаржаться на якість води. Мовляв: вона зовсім непридатна для споживання. Селяни зверталися до всіх можливих інстанцій. Ані депутати, ані керівники району своєю компетенцією цю проблему не вважають. Як живуть люди із отруйною водою, знає Марина Покшіна.

Валентина Потапенко живе в селі давно. Говорить: воду зі свого колодязя не п'ють. Причина – непридатність до споживання. Багато разів мешканці Верхньої Андріївки та Зорівки здавали воду на аналіз. Кожного разу лабораторний висновок один – велика кількість шкідливих речовин у ній.

Валентина Потапенко, жителька села Верхня Андріївка

- Як вагітною була, носила ж воду на аналіз у центральну районну лікарню, то так, заборонили її давати дитині. Сказали, що у вас дуже погана вода. Дітям категорично заборонено її давати з перших днів.

Жінка пояснює: жителі села таку ситуацію пов'язують із цвинтарем. Він знаходиться на горі. Тому місцеві думають, що нечистоти стікають саме звідти.

Валентина Потапенко, жителька села Верхня Андріївка

- Там же зараз цвинтар, хто його знає, сказали, що ніякої шкоди не має, але раніше там був хімічний склад, то мені зається, що там є шкода. І воно лилося все сюди до нас, то вона у нас не годиться. Часто п'ємо звичайно і їжу на ній готуємо, але накип жахливий.

Родина Кобиляшних навпаки в селі живе недавно. Утім, пані Надія переконує, через вживання місцевої води, у них почалися проблеми зі здоров'ям. 

Надія Кобиляшна, жителька села Верхня Андріївка

- У цьому році робила УЗД, у нирках камені знайшли, до цього не було. Може це пов'язано саме з водою. Ну, вода накип дуже великий у чайнику, виходить, що кожен місяць я повинна насипати туди лимонну кислоту, кип'ятити, тому що дуже великий не те, що накип, а прямо коркою береться.

Воду у місцевому колодязі набрали і нам. Ми, в свою чергу, її віднесли на аналіз у Полтавський обласний лабораторний центр. Спеціаліст робить дослідження. Результати будуть готові через три дні. Утім, за словами лаборанта, уже з перших хвилин вони бачать високий показник вмісту нітратів. Через вказаний час приїжджаємо повторно. Заступник директора Полтавського обласного лабораторного центру Микола Асаул показує результати. Нітрати у воді майже в 4 рази перевищують допустиму норму. 

Микола Асаул, заст. директ. Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України

- Ваше телебачення відібрали пробу води і доставили її нам на дослідження. Ми встановили, що так, концентрація нітратів у воді шахтових колодязів навіть вища. Тут нічого особливого нема, тому що, коли ми відпрацьовуємо за рік десь 3500-4000 проб води, то в колодязях показник вмісту нітратів нестабільний.

Люди за допомогою неодноразово зверталися до депутатів та очільників району. Просили допомогти почистити колодязі. Утім, місцева влада цей випадок до своєї компетенції не відносить.

Олександр Семенко, нач. відділу житлово-комунального господарства, транспорту і цивільного захисту Полт.район.ради

- Дивіться, село Андрійвка, там централізованого водопостачання немає, там водопостачання шахтових колодязів, тобто це мешканці, безпосередньо, на своїх подвір'ях копають колодязі і вони самі повинні брати аналізи.

Доки ситуація залишається невирішеною, людям доводиться жити з цією проблемою.

Валентина Потапенко, жителька села Верхня Андріївка

- Накип жахливий і на відрах, і на чайнику, тому що накипи там жахливі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію