Чи готові народні депутати до виборів?

На інавгурації новий Президент України Володимир Зеленський повідомив обранцям, що розпускає Верховну раду. Наступного дня підписав відповідний Указ, за яким позачергові вибори мають відбутись вже 21 липня. Чи готові до цього народні обранці та політичні партії? 

- Я розпускаю Верховну Раду 8 скликання

Новий Президент України Володимир Зеленський під час своєї промови оголосив про розпуск парламенту. Для декого це стало новиною, хтось до кінця сподівався, що гарант не зробить цього, а дехто очікував таких дій і вже почав підготовку до позачергових виборів. Ми вирішили дізнатись готовність народних обранців та політичних партій до виборів. 

Для того, щоб пройти у Верховну Раду, політичній партії необхідно набрати не менше 5% голосів виборців.

За даними Соціологічної групи Рейтинг, якби парламентські вибори відбулись наступної неділі, то голоси українців розподілились наступним чином. 

Серед опитуваних, хто має намір голосувати бар’єр у 5 % голосів долають 4 політичні сили:

o «Слуга народу» (В.Зеленський) - 37,1 % 43,8% 

o «Опозиційна платформа - «За Життя» (Ю.Бойко, В.Рабінович, В.Медведчук) - 8,9% (10,5%);

o «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (П.Порошенко, Ю.Луценко) - 7,4% (8,8%);

o Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (Ю.Тимошенко) - 6,2% (7,3%);

Якщо враховувати тих, хто вже визначився з вибором, до парламенту проходить й партія «Сила і Честь» Ігоря Смешка. 

(Дослідження проведене соціологічною групою «Рейтинг». Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв’ю «віч-на-віч» за місцем проживання респондента. Всього опитано 3000 респондентів. Стандартне відхилення не більше 2,2 %, рівень кооперації респондентів хвиля 51%, польовий етап з 16 по 21 травня 2019 року в 24-х областях України)

Ми поспілкувались з представниками лідируючих політичних сил. У партії «Слуга народу» нам не відповіли. А от голова фракції БПП «Солідарність» у Верховній Раді Артур Герасимов ще до оголошення розпуску ради заявляв нам про готовність до позачергових виборів.

Артур Герасимов, голова фракції БПП «Солідарність» у Верховній Раді України 

- Блок Петра Порошенка готовий до виборів, хоч завтра вранці. Строкові, дострокові, немає значення, тому що головним джерелом влади є український народ. Головне, щоб все відбувалось у чіткій відповідності до Конституції і Закону України. 

«Батьківщина» також не пасе задніх і готується до липневих виборів. 

Олег Бєлоножко, заступник голови Полтавського осередку ВО «Батьківщина»

- «Батьківщина» – це чи не єдина політична сила, яка має власну розгалужену структуру і політичну історію в 17 років, а саме і підтримку людей. Тому ми дуже сміливо йдемо на ці вибори, яке б виборче законодавство не було б.

Спілкувались ми і з безпартійними депутатами, самовисуванцями. Зокрема, Олег Кулініч, який пройшов по 147 виборчому округу, впевнений в своїх силах. 

Олег Кулініч, народний депутат України 

- Рівень довіри до себе я знаю. Я робив заміри в кінці року, достатньо непоганий результат маю. Я з людьми спілкуюсь. Я вважаю, що я непогано працюю і як законотворець, цьому є відповідні цифри, які можна також подивитись.

Володимир Зеленський вже підписав Указ про розпуск Верховної ради та призначив дострокові вибори на 21 липня 2019 року. А також гарант подав свій перший законопроект про зміни до виборчого законодавства, зокрема, зниження прохідного бар'єру до 3% та відміну мажоритарки. Проте народні обранці відмовились внести законопроект на розгляд. Тому 21 липня вибори пройдуть за старим законом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію