Дитячий конфлікт – інструмент для незаконних дій адміністрації школи

У Головачанському комунальному закладі загальної середньої освіти виник конфлікт між дітьми 8 класу. Батьки не встигли прийти до школи, як завуч витягла посеред лінійки учня та зганьбила його при всіх. Більше того, вчительку, яка ще є і мамою звинувачуваної дитини, незаконно намагалися звільнити з посади. Чи дійсно винен хлопчик, а головне, чи були дії адміністрації правомірними, з'ясовувала Марина Покшіна.

Марина Покшіна, кореспондент

- Це кабінет, в якому навчаються учні Головачівської школи, а це парта, за якою сидить учень Данило, який, за словами однокласниці, начеб-то її ображає.

Конфлікт триває давно. За словами батьків дівчинки, Данило неодноразово говорив на адресу дівчинки непристойні речі, бив та псував їй речі. Утім, ані мама постраждалої дитини Тетяна Ісіченко, ані діти конкретного випадку назвати не можуть. Навіть останній конфлікт, коли Данило вдарив під час лінійки дівчинку, жінка чітко описати не може.

Тетяна Ісіченко, мама постраждалої дівчинки

- У мене душа була не на місці, я тут кричала: «Давайте щось робити, так не можна». Я боялася за дитину, вона плакала.

Далі інші батьки з цього класу перебивають жінку та звинувачують у брехні. Знову ситуація переходить у конфлікт. За словами мами дівчинки, те, що говорять інші діти та батьки, їй не цікаво, головне, що скаже її дитина.

Мама хлопчика, який начеб-то ображає однокласницю, Віталіна Булава пояснює: ніколи не захищала сина, навпаки, до нього ставиться в школі суворіше порівняно з іншими дітьми. Жінка ділиться: не помічала за сином жорстокості, тим більше, до дівчат.

Віталіна Булава, мама Данила, класний керівник 8 класу

- Агресії в нього не було ніколи і якогось, щоб він когось ображав – ніколи не було такого, ніколи. Я не захищаю свою дитину, так, язик у нього «підвішений», він може там сперечатися з учителями, може там зі своїми друзями, але ніколи не було такої агресивної поведінки стосовно когось із дітей, особливо стосовно Ані.

Керівництво школи, аби вирішити ситуацію «по-тихому», обрали класичну схему. Директорка школи Лілія Нестерук запропонували педагогу написати заяву на звільнення за власним бажанням. Мовляв: це вирішить усі наші проблеми. Більше того, з'ясовувала відносини при дитині.

Віталіна Булава, мама Данила, класний керівник 8 класу

- Я кажу: Ліліє Василівно, досить, щоб моя дитина цього не знала, бо я знаю, що це брехня, тому що з 5 класу у Ані не було жодної довідки про вроджені захворювання. Це можна перевірити у медичної сестри нашої. Ви ж розумна жінка, ви ж розумієте, у вас 2 виходи, такі правильні, або ви пишете заяву за власним бажанням, або вас все-одно приберуть, але у вас все-одно буде пляма на все життя і хрест на долі вашої дитини.

Йдемо до директора школи Лілії Нестерук. Педагог нам не рада. Швидко звітує по телефону голові ОТГ. Перевіривши наші документи, погоджується з нами поспілкуватися. Одразу пояснює: як такого конфлікту і немає. Мовляв: це ж підлітки, можливо, так вони проявляють симпатію. Обидві родини характеризує позитивно. Питаємо про звільнення вчительки. Директорка говорить: такого бути не може. Це мало не найкращий педагог школи.

Лілія Нестерук, директор Головачанського КЗ загальної середньої освіти

- Тут такого в нас немає. Тобто, це є невірна інформація. Є пояснення Віталіни Олександрівни стосовно даного конфлікту, йде зараз, так би мовити, розслідування, якщо можна правильно виразитися.

Завуч школи Світлана Великолуг розповідає про ситуацію на лінійці. В яку саме ногу хлопчик ударив Аню, педагог не одразу може відповісти. Свій вчинок, визнає, був аморальним.

Світлана Великолуг, заступник директора з НВР

- Якщо це є порушення, то я пропонувала це винести це питання, як окреме питання – педагогічного такту заступника директора й поведінки заступника директора в ситуації, яка склалася, аби розглядати, як ситуацію, яка склалася, а цю ситуацію розглянути, як окрему.

На зустріч усіх сторін прийшли батьки інших дітей. Усі вони одноголосно підтримують родину Данила. Переконують: не вірять жодному поганому слову в бік їхньої вчительки. 

Тетяна Манжилій, мама учня 8 класу

- У мене дитина в ній просто «душі не чає», і це не лише моя дитина.

Оксана Черчель, мама учениці 8 класу

- Це – вчитель «з великої букви», дійсно вчитель, вона і масовик, і свята всі робить.

Спілкуємося і з учнями 8 класу. Діти переконують: часто, жартуючи, обзивають один одного. Утім, в жорстокість Данила не вірять. Ненормативну лексику з уст підлітка чули. Утім, і Анна також частенько ображає однолітків. Особливо, діляться діти, полюбляє хвалитися успіхами в навчанні і принижувати інших. Не виключають однокласники, що дівчинка могла сказати щось Данилу, а той, в свою чергу, зачепив її.

- Могла б поставити себе в іншу форму, сказати, наприклад, що вона вище, ніж ми, і так спровокувати Даню.

- А було таке, щоб Аня когось, можливо, образила?

- Коли ми вступали в конфлікт з приводу оцінок, то так.

- А Даня ображав когось із вас?

- Жартуючи, як діти, так.

Педагоги та дві родини йдуть говорити, аби вирішити цю ситуацію. Нас попросили поки що не заходити. «Примирення» тривало близько двох годин. Сидячи під дверима, ми почули багато нецензурної лексики з боку педагогічних працівників. Вони вибігали, істерили. Люди, які чекали результатів, розповіли багато ситуацій мало не про кожного педагога. Зокрема, виявляється, у цій школі до цього часу директорка збирає кошти з батьків. Заходимо в кабінет, Лілія Нестерук готова оголосити результати їхнього засідання. Однак, в останній момент виявляється, що вона разом із секретарем та своїм заступником підробили документи. А саме: протокол педагогічної наради. ЇЇ оформили заднім числом. Зробили це для того, щоб зняти з Віталіни Булави класне керівництво. Педагог виправдовується: зробила це через відсутність досвіду. Родини ж вже все вирішили спокійно та цивілізовано.

Лілія Нестерук, директор Головачанського КЗ загальної середньої освіти

- Винесемо окремим рішенням на вирішення окремого питання про те, щоб усі попередні рішення на голосуванні педагогічної ради, які були прийняті до 21 травня, визнати недійсними.

Експерти переконують: дії адміністрації навчального закладу не те, що непедагогічні, а й незаконні.

Олексій Станчевський, експерт

- Що стосується підроблених протоколів. Це вже матеріал, який може викликати догану з боку вищого керівництва над школою. Що стосується тих дій, стосовно дітей, коли дітей публічно принижували, ми маємо пам'ятати, що діти – це діти, а педагоги, які отримали відповідну освіту і мають відповідний педагогічний досвід, вони не мають себе так вести, це є аморально.

Ми будемо й надалі слідкувати, чи вдасться «викрутитися» адміністрації та чим закінчиться історія. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію