В одному із районів Києва з'явився мурал Симону Петлюрі

Сьогодні відбулося урочисте відкриття картини та вшанування пам'яті Симона Петлюри

Солом'янський район міста Києва, вулиця Зої Космодем'янської. З 11 ранку під однією із багатоповерхівок за цією адресою гуртуються кияни. На одній зі стін будинку відкривають новостворений мурал. Зображений на ньому Симон Петлюра. Саме сьогодні виповнюється 140 років від Дня його народження. Люди прийшли, аби віддати шану історичній особі та помолитися за спокій його душі.

Ігор Мазур, киянин

- Для нас саме Симон Петлюра був в тих умовах української революції одним із найяскравіших державних діячів. Не тільки в українських реаліях, а і в міжнародних. Те, що на його похороні 20 польських офіцерів стояли на колінах, говорить про те, що він зробив значний вклад в боротьбу проти більшовицької Росії.

Священик проводить панахиду. Після бажаючі виходять з натовпу та виступають з короткими промовами. Серед присутніх – і представники Національного інституту пам'яті. Його голова Володимир В'ятрович розповів про те, як сьогодні важливо пам'ятати історію народу та шанувати її героїв.

Володимир В'ятрович, голова Національного інституту пам'яті

- Ми, попри всі труднощі, отримали від наших попередників пам'ять про Симона Петлюру, попри те, що цю пам'ять намагалися витерти з нашої історії, ми все ж її отримали, нашим обов'язком тепер є зберегти цю пам'ять, передати її нашим нащадкам для того, щоб ми змогли передати цю пам'ять нащадкам, щоб вона не згубилася, не розсіялася, не розчинялася, ми повинні активно працювати, ми повинні говорити про Петлюру в книжках, ми повинні говорити про Петлюру в фільмах, ми повинні говорити про Петлюру в назвах наших вулиць, в муралах.

Намалював мурал Петлюрі художник Артур Орленов. Каже: ця робота далася на диво швидко. Адже малював передусім для народу.

Артур Орленов, художник 

- Ми маємо пам'ятати те, що було 100 років тому, це урок для нас сьогоднішніх, для нас незалежних. Ми маємо розуміти, що це не для себе, не для адміністрації. Я малюва це для вашого району, для України, для вашої громади.

Новостворений мурал Симону Петлюрі тут, за словами художника, – поки єдиний в Україні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію