Головам полтавських рад показали, як розвивається ОТГ на Харківщині

21 травня відбувся навчальний візит в рамках програми "Маршрут успіху", проект ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України, організований Полтавським РВ АМУ до Нововодолазької селищної об'єднаної територіальної громади. Тема візиту – ОТГ після об'єднання: переваги децентралізації та самостійного господарювання, здобутки та плани.

Нововодолазька ОТГ створена 24 січня 2017 року з 5-ти сільських та однієї селищної ради. Остаточне рішення, що треба об’єднуватися прийшло після візиту з колегами до Польщі наприкінці 2016 року. Населення ОТГ 19 тисяч осіб, 23 населених пункти. Там створено 7 старостинських округів.  

"Ми єдині в Харківській області, які провели вибори старост", - розповів новодолазівський селищний голова Олександр Єсін.

Самостійне життя Нововодолазька розпочала з розробки стратегії розвитку громади, яку писали самостійно. Також голова зазначив, що протягом минулого року в громаді виконано 40% плану соцекономрозвитку, який розроблений на 2018-2020 роки. Присутніх ознайомили і зі структурою надходжень до бюджету. Зокрема відмітили, що податок на доходи фізичних осіб – найсуттєвіша стаття доходів - 25,6%, наступна вагома стаття – рентна плата за видобуток вуглеводнів -11%.

В ОТГ також створено власний засіб масової інформації – "Водолазький кур'єр". У громаді приділяють чимало уваги розвитку культури, започатковуючи нові фестивалі; роботі комунальних підприємств, ремонту доріг, освітленню вулиць тощо. Учасників Маршруту успіху ознайомили з діяльністю ЦНАПу Нововодолазької ОТГ, який надає близько 100 послуг, найпопулярніша з яких – оформлення біометричних закордонних паспортів. 

Інклюзивно-ресурсний центр – заклад, яким по праву пишають в громаді. Створений на базі старої шкільної майстерні, нині це сучасний заклад, де виховують та навчають близько 30 дітей з особливими освітніми потребами.

Також полтавська команда оглянула комунальне підприємство Нововодолзаької ОТГ та придбану техніку. Насамкінець учасники заходу обмінялися враженнями та розповіли, що здобули корисний досвід. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію