22 травня – Літнього Миколи Чудотворця

У церковному календарі за новим стилем, це свято називається Миколи Чудотворця. І хоч сьогодні про таку дату мало кому відомо — раніше українці мали свою традиції та прикмети на "теплого Миколи". Які саме? Читайте далі.

Літнього Миколи Чудотворця: традиції свята

Чому саме 22 травня? У цей день мощі Святого Миколая перенесли з Лікії до міста Бар, в Італії. В італійському місті Микола Чудотворець є таким же шанованим святим, як в Україні.

У нас ще свято кличуть також: "Весняний Микола", "Літній Микола", "Теплий Микола", "Ярий Микола". Вважається, що в цей день ніколи не буває холодно, як взимку на Миколи ніколи не буває тепло.

Для тих, хто працює в полі — це важлива дата, бо починається сезон. Виводили вперше в поле пасти коней саме 22 травня. Також, традиційно, на Миколи Чудотворця починали сіяти гречку та стригти овець. Для українців Миколи Чудотворець завжди був найбільш шанованим та відомим святим. Його вважають захисником для дітей, особливо сиріт.

Також, надзвичайно шанують святого моряки, адже також Миколу Чудотворця часто називають захисником моряків та рибалок, усіх, хто знаходиться у відкритих водах. Під час негоди, шторму чи інших негараздів — моряки моляться саме Святому Миколаю.

З цим днем пов’язано декілька прикмет:

  • Миколин дощ зайвим не буває: про врожай дбає, хліба піднімає.
  • На Миколи дощовито – влітку буде гарне жито.
  • До Миколи не сій гречки й не стрижи овечки!
  • Прийшов Миколай — коней випасай.
  • Юрій із теплом, а Микола з кормом.
  • Святий Юрій пасе корів, а Микола коней.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію