У Полтаві роздавали ліки від байдужості

Символічні пігулки Bono Animo «100% життя». Організатори закликали усіх дбати про своє здоров’я та близьких, періодично проходити тестування на ВІЛ. Адже при ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди мають повноцінне життя. Як проходила акція, знають наші кореспонденти.

«Не будь байдужим – протестуй себе та близьких». Під таким гаслом пройшла акція БО «Світло надії». У Корпусному парку у центрі міста цього дня – мобільна амбулаторія. Біля неї – волонтери у футболках. Цього дня полтавці мають можливість пройти тестування. 

Олександра Кіян, полтавка

- Побачила випадково амбулаторію і вирішила, а чому б і ні? На даний момент проблема ВІЛ-інфікування і згодом переродження у СНІД є номер 1 в Україні.

Акцію проводять з нагоди відзначення Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу. Фахівці БО «Світло надії» разом із волонтерами Полтавського коледжу нафти і газу ПолтНТУ вкотре нагадали всім про ризики інфікування. 

Марія Бондаренко, керівник проектів і програм громадського здоров'я БО «Світло надії» 

- Основний стереотип залишається те, що ВІЛ - це смертельна й страшна хвороба. Але на даний момент це не так. ВІЛ давно перестав бути смертельним захворюванням і перейшов до розряду хронічних. Якщо людина приймає лікування вчасно на протязі всього життя, то вона проживе повноцінне життя і помре від старості, а не від хвороби. 

Тест проводять у мобільній амбулаторії медичний працівник і психолог. Останній допомагає зрозуміти: чи знає щось людина про ВІЛ, і чи обізнана про ситуацію в Україні. Не менш важливими є і шляхи передачі цього вірусу. Тож, невеличка лекція і сам тест. 

15 хвилин - і результати готові. 

- У вас ВІЛ-інфекції не виявлено. Все добре. 

У Полтаві цього дня пройшли тестування 50 осіб. Акція «Ліки від байдужості» дала старт Європейському тижню тестування, який в Україні проводить Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію