Убивчий алкоголь

У магазині, що на зупинці «Петра Сагайдачного», колишня «Фурманова», продають алкоголь не те, що без відповідних документів, але й без будь-яких. У закладі немає навіть ліцензії на ведення господарської діяльності. Міцний алкоголь наливають з раніше відкритих пляшок. До нас звернулися обурені полтавці. Була там та з'ясовувала всі обставини ситуації Марина Покшіна.

Володимир Арабаджі разом з друзями днями скуплявся в одному з магазинів, що на зупинці «Сагайдачного». На проханнями чоловіків надати їм чек на придбаний товар продавчиня розсміялася, пояснивши: у них такого немає. Обурило полтавців найбільше те, що тут продають алкоголь, зокрема, горілку з раніше вже відкритих пляшок. Разом з цими людьми йдемо за вказаною адресо. Чоловіки купують на розлив горілку. Потім просять чек. Жінка, схопивши телефон, починає грубіянити. Говорить: зараз приїде власниця і з вами розбереться. З нами ж говорити відмовляється, що тут робить, також вона не знає.

- Скажіть, будь ласка, де можна подивитися ліцензію? Ви не знаєте?

Діалогу з продавчинею не вийшло. Оглядаємо приміщення.

Марина Покшіна, кореспондент

- У магазині «Продукти» продають алкоголь з уже раніше відкритої пляшки, при цьому не дають ані чеку, ані немає навіть ліцензії у цьому закладі.

За 40 хвилин у магазині з'являється жінка. Називається власницею закладу. Утім, з нами на контакт також не йде. Заходять у підсобне приміщення, ми слідуємо за ними.

- Що ви хочете?

- Ми тут у вас трішки познімаємо.

- Ми займаємося журналістською діяльністю.

- Журналісти мають право?

- До побачення.

- Ви не маєте право.

- А ви перешкоджаєте журналістській діяльності

Після того, як жінка штовхнула камеру, за 5 хвилин з'являється і поліція.

- Власниця я.

- До нас звернулися громадяни, що ви без документів уставних. Вони праві?

- Так, все вірно.

- Ми ж уже домовилися.

- Ми поспілкувалися, але не домовлялися. Тоді зачекайте декілька хвилин.

Слідчі розводять руками. Після спілкування з так званим «юристом» власниці магазину вони нічого зробити не можуть.

- Фальсифікат...

- Може.

- Не може, а позвоніть і робіть свою справу...

- Почекай-почекай, ти не розумієш, що тут відбувається?

- Тут вже відзвонилися і сказали їх не чіпати.

Доки поліцейські не розуміють, що їм робити, дільничий все ж не погоджується з діями слідчого. Утім, оскільки він нижчий за рангом, до його думки ніхто не прислухається.

- У тих всіх слідчі писав протокол огляду і все вилучав слідчий, а участковий писав протокол, слідчий все вилучав, як Процесуальний Кодекс вимагає, а тут щось слідчий не хоче цього робити, я протокол складаю без питань.

Слідчо-оперативна група не вилучила незаконний алкоголь у власниці, особу якої їм не вдалося навіть встановити. За поясненнями ми звернулися в головне Управління Національної поліції. Тут нам пояснили: справою займається податкова.

Поліна Ларіна, старший інспектор відділу комунікації ГУ НП у Полт. обл.

- За інформацією, яка надійшла в поліцію, проведено перевірку, працівниками національної поліції складені адміністративні матеріали, які направлено вже в суд, а також проінформована Фіскальна служба для вжиття відповідних заходів реагування з її боку.

За словами адвокатів, правопорушниці загрожує щонайменше штраф у розмірі 100 000 гривень. І це, говорить Тарас Захаров, у кращому випадку. Дивлячись на те, що власниця магазину, де незаконно продавався на розлив міцний алкоголь, перешкоджала журналістській діяльності, їй покарання має бути жорсткішим, адже за це передбачена Кримінальна відповідальність.

Тарас Захаров, адвокат

- Торгівля алкоголем, вона передбачає наявність ряду документів. Так як алкоголь за своєю суттю в Україні є підакцизним товаром, тому, щоб мати право на торгівлю алкоголем, потрібно, по-перше, вибрати правильно систему оподаткування, у вас обов'язково має бути фіскальний касовий апарат, тобто, не такий, як калькулятор, а саме фіскальний, крім того, потрібно отримати спеціальну ліцензію – дозвіл на торгівлю алкоголем.

Володимира Арабаджі така ситуація не влаштовує. Він не заспокоїться, доки скандальна «наливайка» та її господарка не припинять свою незаконну діяльність. Та головне – чоловіка не влаштувала робота працівників поліції. На думку полтавців, вони діяли неправильно.

Володимир Арабаджі, полтавець

- На вимогу, яку продиктували поліцейським – слідчо-оперативна група, в складі одного дільничого і слідчого, перекидали один на одного відповідальність за виконання статті 156-1, ні один, ні другий своє завдання не виконали. Викликали дільничого по цьому району, це Полтавець Олександр, який провів консультацію правопорушнику, поговорили з нею і вирішили, що ніхто нічого робити не буде.

Чи буде покарана власниця скандальної наливайки та чи заплатить вона штраф, дивіться у наступних випуках Новин.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію