Заклади харчування мають бути доступними для людей з інвалідністю

У нових державних будівельних нормах "Інклюзивність будівель і споруд", які набули чинності, введено обов’язкове влаштування доступного простору для людей з інвалідністю у всіх нових і реконструйованих закладах харчування.

Про це сказав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

"Усі громадські заклади і місця мають бути доступними для кожного, у тому числі, людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Ресторани, кафе та інші заклади харчування – не виключення. Досі багато таких закладів банально не мають пандусу на вході, вже не кажучи про спеціальні туалетні кімнати чи меню зі шрифтом Брайля. Так не має бути! Тому у нових ДБН щодо інклюзивності введені конкретні обов’язкові вимоги щодо влаштування безбар’єрного простору в закладах харчування", – сказав Лев Парцхаладзе.

Згідно з новими ДБН, місця для осіб з інвалідністю у закладах харчування повинні розміщуватися для їхньої зручності – поблизу від входу, а не у прохідній зоні. Доступ до будівель та приміщень має бути забезпечений пандусами, підйомниками або ліфтами. Крім цього, мають бути доступні туалетні кімнати. У нових ДБН наведено чіткі приклади з розрахунками щодо правильного облаштування доступних зон обслуговування та відстаней між столиками.

Нагадаємо, в МОН розробили новий порядок організації інклюзивного навчання в школах.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію