Два дні і майже сотня дівчат

Цим колективом цьогоріч вивчатимуть десантно-штурмову підготовку. Все – у рамках Жіночого батальйону» – обласних військово-патріотичних змагань. Перший день – інструктаж, другий – практика. На вишколі була й Анна Ружін.

Елементи десантної підготовки, школа снайперів, підготовка бійців розвідувальних підрозділів, а також - штурм висоти. І все це - у програмі вишколу для дівчат «Жіночий батальйон». Організатори - управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА та Військово-спортивний центр «Воїн».

Олег Бариш, керівник обласного військово-спортивного центру «Воїн»

- Сьогодні перед учасниками стоїть завдання виконання елементів десантної підготовки. Це коли бійці мусять правильно управляти парашутом в повітрі, правильно відпрацьовувати відділення та приземлення. Всі вправи з десантування повинні бути відпрацьовані якісно. 

Первинний огляд поранених, надання медичної допомоги, переміщення пораненого з зони ураження - з-під обстрілу противника - у більш безпечну зону. Усе це вміють курсанти. Тут і накладення джгутів при кровотечі, і цілий спектр дій при ускладненні дихання. Вчать і фіксувати кінцівки при переломах чи ампутації. Проводять вишкіл традиційно. Уже 10 років поспіль. 

Наталія Шкоденко, заступниця начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА 

- Багато дуже дівчат виявили бажання допомагати нашій армії. Але вони не мали навичок, не вміли, не мали певних знань. І це все приходило їм потім. І ми вирішили з метою популяризації жінки в армії і дати їм якісь знання та навички. 

Так і народився «Жіночий батальйон». З початку першого вишколу кількість учасниць лише зростала. 

Наталія Шкоденко, заступниця начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА 

- Якщо сьогодні ми бачимо по складу учасниць - це жінки віком до 30 років, то тоді у нас були жінки віком 40-45 років. Найстаршій було 48 років. Мама багатодітної родини, яка приїхала до нас із одного з районів Полтавської області і брала участь в цьому проекті.

Дівчата змінили сукні та підбори на камуфляж та берці. А замість сумочок - у руках автомати. 

Є новачки, але більшість старожили. Не пропускає жодного вишколу Аліна Чеберя. Для дівчини це вже традиція. 

Аліна Чеберя, учасниця «Жіночого батальйону»

- Хто вперше, то в них є проблема фізичної підготовки. Парашут, 40 кілограмів не кожен зможе витримати, але це не початковий рівень. Початковий рівень - це наприклад, РПГ або зброю в руках тримати під час рейду.

Дівчата навчаються правильно десантуватися з машини, розвертатися. Проходять і тактику дій в нападі та обороні.

Протягом двох днів під керівництвом досвідчених інструкторів учасниці оволодівали навичками, снайперської, інженерної та десантно-штурмовоої підготовки, стріляли на полігоні з автомата АКМ-74. До цього пройшли спеціальний інструктаж. 

Наочно побачили й бойову машину піхоти.  Практичну складову доповнили і заняття з вивчення новітніх засобів зв’язку та виконання тактичної вправи «дії підрозділу в обороні та атаці». Вишкіл тривав з 18 до 19 травня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію