Новообраний Президент приступив до своїх обов'язків

Сьогодні у Верховній Раді України відбулося урочисте засідання з нагоди інавгурації Президента. Володимир Зеленський дав присягу служити народу України та вже зробив перші кроки на посаді. Про церемонію інавгурації та деталі засідання – у наступному сюжеті нашого спеціального кореспондента з Києва.

Територія Парламенту – під охороною та огороджена парканом. На площі працюють сотні журналістів та операторів. А навколо – тисячі охочих подивитися наживо церемонію інавгурації та підтримати новобраного Президента.

Марина Бондарець, киянка

- Такий настрій гарний. Інтуїція мені підказує: все буде добре. Раніше обирали попереднього Президента, то не вірилося в краще. Сподівалися, але мало вірилося. А зараз віриться.

Поки відбуваються підготовчі процеси та організаторські роботи, до стін Парламенту підходить все більше людей. Серед присутніх – учасники «95 кварталу», друзі та колеги Президента Володимира Зеленського. Юрій Корявченков – «кварталівець», більш відомий за сценічним прізвиськом «Юзік», у розмові з журналістами поділився подальшими планами колективу «Квартал 95» та побажав Володимиру Зеленському вдалого президенства. 

Юрій Корявченков, актор «Кварталу 95»

- Чи знайшли ви вже заміну Зеленському у «Кварталі»?

- Це складно зробити. Заміни, скоріше за все, ніякої не буде, буде «Квартал» без Зеленського. Ви все побачите. 

- А щоб ви побажали новообраному Президенту? 

- Я впевнений, що в нього все вийде. Та напевно, що побажаю йому спокою та не звертати уваги на маленькі незгоди.

Урочистий процес починається о 10.00. Володимир Зеленський йде від Маріїнського Палацу до Верховної Ради «живим коридором» та під гучні оплески людей. Він підходить до народу, вітається, з деким навіть робить селфі.

Червоною доріжкою він заходить до Парламенту. З цього моменту подальші події транслюються на великих екранах під Радою. Відомо, що на інавгурацію Володимира Зеленського приїхали високоповажні іноземні гості. У залі засідань присутні урядовці, спікер Парламенту, колишні Президенти України та голова ЦВК. Інавгурація Володимира Зеленського проходить згідно з традицією. Він складає присягу українському народу, під час неї кладе руку на Конституцію. Виголосивши промову, Президент підписує її текст та передає голові Конституційного Суду. Після цього його оголошують обраним Президентом на пост глави держави, а глава ЦВК вручає йому відповідне посвідчення. Він отримує офіційні символи влади: штандарт, знак Президента, гербову печатку та булаву. Після – його промова і перші заяви на посту глави держави.

Окрім цього, під час свого виступу Володимир Зеленський заявив про розпуск Верховної Ради. На виконання вимог він дав 2 місяці. Такою інавгурація Президента Володимира Зеленського запам'ятається українцям. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію