Всі дороги ведуть на Полтавщину

Вихідними на батьківщині знаменитої вишивки «білим по білому» відбулось свято народної творчості «Решетилівська весна». Це - масштабний фестиваль, що поєднує в собі старовинні традиції, спорт та сучасну культуру. 

Кожної весни на три дні Решетилівка стає культурним центром Полтавщини. Адже тут проходить традиційне свято народної творчості «Решетилівська весна». Сотні полтавців приїздять сюди, аби відпочити і насолодитись атмосферою свята. Марія та Юрій Кір третій рік відвідують «Решетилівську весну».

Марія Кір, полтавка 

- Наші друзі нас запросили, ми з радістю приїхали відвідати свято. А тепер ми, кожен рік це традиція зустрічатись з друзями на цьому святі.

Розпочалось дійство з урочистої ходи у вишиванках. Представники влади, місцеві та гості пройшлись центральною вулицею в національному вбранні. Далі біля головної сцени відбулось офіційне відкриття свята. Один із організаторів та ідейним натхненником дійства є голова обласної ради Олександр Біленький.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Для мене це місто, яке я люблю, яке люблять мої земляки. І ми робимо все для того, щоб туристична привабливість і бренд Решетилівки був поширений  на всю Україну. Для цього кожен робить свою справу не можна сказати що цим займається одна людина. Особисто моє бажання, щоб це свято із обласного рівня переросло в національний. Ми хочемо, щоб тут було Національне свято «Решетилівська весна».

На різних локаціях для гостей свята чекало чимало цікавого. Фото-зони, різноманітні виставки, містечко майстрів, де кожен охочий зміг спробувати себе в ролі майстра народного вжитку. А от в такому «Козацькому хуторі, гостей розважали народні колективи. 

Ну і яке ж українське свято без ярмарку, де можна було приміряти та придбати візитну картку Решетилівки - вишивку «білим по білому». 

Найбільша черга зібралась до майстрині Ніни Іпатій. За свою роботу жінка нагороджена орденом княгині Ольги. А її вишиванки носять почесні українці, серед яких і президенти незалежної України. 

Ніна Іпатій, заслужений майстер народної творчості України

- Для мене вишиванка, це життя тут складається вся любов. Це важка праця. Мені скільки телефонували, що вони одягли, що вони такі окрилені, це дуже приємно було.

Тетяна Кондратюк разом з донькою Поліною придивляються на ярмарку національні прикраси до вбрання. Вона переконана, свято не тільки популяризує національні традиції, а й зближує людей. 

Тетяна Кондратюк, разом з донькою Поліною

- Здається, це згуртовує всю Решетилівку.  Сюди приходять всі люди  і не тільки з Решетилівки, які трішки далі живуть.

Місцеві запрошують всіх наступного року відвідати свято народної творчості в Решетилівці.

місцева жителька

- «Решетилівська весна» – це і можливість відпочити.  Це і можливість показати світу красу наших решетилівських гобеленів, наших решетилівських вишиванок. Кожного року ми завжди раді гостям, які приїжджають до нас зі всієї України. 

А вже ввечері, на всіх чекали виступи відомих українських виконавців. Серед яких гурт «MOZGI», «KAZKA»,  «БEZ- обмежень», Брати Гадюкіни та інші. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію