Під Полтавою вшанували пам'ять жертв політичних репресій

Біля меморіалу в урочищі Триби перепоховані останки близько 200 репресованих.

Ганна Михайленко тримає в руках фото своєї родини. На ньому її дід, якого розстріляли в 1938 році. Світлину зробили за півроку до тієї страшної для родини події. Жінка проживає в Києві. Вперше приїхала в урочище Триби. Говорить, лише нещодавно дізналися, що саме тут похований її дідусь.

"Моя мама проживала в селі Павлівка Зіньківського району. Мого дідуся Василя Карася забрали 3 січня 1938 року о 4 ранку. Сказали: «Збирайся!». І він пішов. Більше ми його не бачили. Забрали всі дитячі речі, мамин одяг, світлини. Одне, що мамі вдалося зберегти, – це плахту й попередницю, яку я зберігаю", – розповіла Ганна Михайленко.

Як зазначив заступник директора – начальник відділу інформації та використання документів Державного архіву Полтавської області Тарас Пустовіт, кількість жертв політичних репресій в Україні неможливо підрахувати – це неймовірні цифри. На Полтавщині з вересня й до кінця 1937 року розстріляли 1934 особи. За перше півріччя 1938 року засудили до страти близько 7 тисяч людей, з них 6 тисяч – українці.

Щороку в с. Триби, що під Полтавою, вшановують пам’ять жертв політичних репресій. 19 травня тут зібралися небайдужі полтавці, державні службовці, представники обласної й міської влади, народні депутати, студентство, громадськість, військові та духовенство. Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання всіх, хто загинув від дій тоталітарного режиму, та помолилися за упокій їхніх душ. 

Нагадаємо, щороку в третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію