Бути освіченим та відчути себе громадянином світу

З нагоди Дня Європи викладачі й учні Полтавського приватного навчально-виховного комплексу «Паросток» провели освітню сесію, де поділились досвідом так званих «виїзних шкіл». На захід запросили педагогів та дітей учбових закладів міста й області.

Захід назвали «Твоя освіта – цілий світ. Навчання не за партою». Його суть – діти подорожують країнами Європи, відвідують музеї, театри, конференції, досліджують архітектуру просто на вулицях міст. У приватній  школі «Паросток» подібні виїзди практикують давно. 

Ольга Маслова, викладач історії ПНВК «Паросток»

- Мені здається, що школа «Паросток» має шалений досвід виїзних шкіл, тому що за 25 років виїздів було дуже багато. Діти мають змогу навчатися, бачити цей світ, пізнавати цей світ.

Сьогодні діляться своїм досвідом революційно нового підходу до навчання не лише викладачі «Паростку», а й самі учні. А їм є, що розповісти.

Марія Дмитрієва, учениця ПНВК «Паросток»

- У Швеції я була на Міжнародному проекті про переміщених осіб, про мігрантів, про те, як краще з ними взаємодіяти, як допомогти і повчитись на шведському досвіді. Я була у Македонії, Сербії, Угорщині та Німеччині, і проект у цих країнах був пов’язаний з молодіжним обміном між дітьми. У Польщі ми вивчали зазвичай мистецтво, також ми торкались теми Другої світової війни та Голокосту.

Подорожуючи, діти живуть у готелях чи хостелах. Мовний бар’єр також не проблема: адже школярі інтенсивно вивчають іноземні мови. 

Андрій Заболотников, учень ПНВК «Паросток»

- Ми живемо в надзвичайно глобалізованому світі, у світі, який дуже різноманітний, в світі, в якому є надзвичайно багато різних культур, особливостей, традицій. І жити лише в якомусь одному культурному середовищі – це означає дуже сильно себе обмежувати.

Бажаючі могли роздивитися і світлини, зроблені на «виїзних школах» у рамках проекту «Стоп-кадр нашої освіти». Освітня сесія - частина ювілейного спецпроекту «25 добрих справ», мета якого - розповісти про цінності й здобутки «Паростку» громаді. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію