Сайту «Історія Полтави» – 10 років

Днями в Полтавській обласній бібліотеці імені Івана Котляревського відбулася зустріч з автором сайту «Історія Полтави» Борисом Тристановим. Її присвятили десятиріччю он-лайн видання.

Радіо-електрик за освітою та історик за покликанням - Борис Тристанов за останні десять років самостійно зібрав та систематизував чимало унікальних матеріалів, рідкісних архівних видань та фотосвітлин, що пов’язані з Полтавою, про історичні події та людей, які проживали в місті. Зараз на сайті 12 тисяч 446 історичних веб-сторінок, в тому числі – чотири тисячі про людей, які навчалися, викладали у Полтавському Петровському кадетському корпусі. Як патріот Полтави Борис Юрійович переймається активною громадською діяльністю та є координатором комітету порятунку Кадетського корпусу. Саме він написав велику кількість листів, петицій з приводу Кадетського корпусу в різні інстанції, починаючи від міської ради Полтави і закінчуючи Кабінетом Міністрів України. Окрім теми Полтавського Петровського кадетського корпусу найпопулярнішими сторінками на сайті Бориса Тристанова є так звані адрес-календарі полтавської губернії, починаючи з 1865 по 1916 роки зі списками посадових осіб, громадських організацій того часу.

Борис Тристанов, автор сайту «Історія Полтави»

- Найулюбленіша сторінка на сайті – це Григорій Петрович Розаліон-Сошальський, генерал–лейтенант. Для мене вона важлива, в мене гордість за неї. Завдяки сторінці об’єдналися три гілки цього роду, які один одного не знали.

Борис Юрійович розповідає, що прочитавши його сайт, знайшли один одного онуки та праправнуки генерала, які зараз проживають в Австрії та Угорщині. А працюючи над виданням «Реабілітовані історією», в харківському виданні Книги пам'яті репресованих йому вдалося знайти представника третьої гілки генерала, який 1878 року закінчив Петровську Полтавську військову гімназію. Чоловік був засуджений до смертної кари, відбував покарання в таборах та помер у Тульській області.

Борис Тристанов, автор сайту «Історія Полтави»

- Виявилося, що є донька, жива, ми зустрічалися, і від неї довідався, що друга сестра живе в Полтаві. Отак і замкнулося коло. Ми зустрічалися в Полтаві, велика родина.

Сайт «Історія Полтави» має й зворотній зв'язок. В гостьовій книзі - десятки тисяч переглядів. Переважно люди прохають допомогти в розшуку інформації про своїх предків.

Борис Тристанов, автор сайту «Історія Полтави»

- Надсилають фотографії своїх дідів, прадідів, найстаріша фотографія - полтавських кадетів датується 1852 роком, це надіслали мені з Іспанії, надсилали й з Росії.

На зробленому Борис Тристанов зупинятися не збирається. Говорить, є кілька проектів, які ще не зробив, або не завершив. Зокрема, це стосується адрес-календарів полтавської губернії, публікації матеріалів з книги пам'яті Другої світової війни та архіву головного архітектора Полтави Лева Вайнгорта.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію