У селі Світлогірське Кобеляцького району хочуть закрити лікарню

Цей медзаклад обслуговує понад 3 тисячі людей. До районної ж лікарні їм доведеться їздити за 45 км. Тож, за словами людей, щоб вирішити проблему, вони звертатимуться до народного депутата України Артема Вітка.

Із самого ранку біла Світлогірської амбулаторії Кобеляцького району зібралися жителі. Сюди вони прийшли відстоювати лікарню. 

Тамара Гординська, Світлогірський сільський голова 

- Ми дуже стурбовані повідомленням про закриття стаціонарного відділення Світлогірської лікарні. Це 5 ліжок терапевтичного відділення і 5 ліжок паліативного відділення.

На території Світлогірської сільської ради проживає понад три тисячі чоловік. Більшість з них - пенсіонери. Відстань же до найближчої лікарні складає 45 кілометрів. 

Марина Ярибка, мешканка с.Світлогірське 

- Наше село не можна залишати без лікарні , тому що на такій відстані і тому що така маса людей пенсійного віку, які не можуть добратись ні в Кобеляки, ні далі. А щоб ще добратись до Кобеляк, це треба людині заплатити 100 гривень і знайти приватну машину. І це якщо вона ще повезе.

Крім громадян, закриттям амбулаторії занепокоєний і медичний персонал. 

Галина Ярова, старша медсестра 

- Ми всі згодні працювати і нікому не відказуємо у медичній допомозі. Тим більше ми всі люди , ми зізнаємося вам так, як є. Нам потрібна ця робота. Ми тут живемо, в нас є сім'ї, які потрібно забезпечувати.

Раніше, розповідають люди, Світлогірська амбулаторія мала статус районної лікарні. Її працівників поважали, до їхніх порад прислухалися. На її базі знаходилося окреме терапевтичне відділення. Будували приміщення під молочну кухню. Зараз - це руїни. 

Оксана Грудка, медсестра 

- Я пропрацювала тут майже 30 років. Починала з великої, красивої лікарні, а тепер залишилося нічого. Спочатку там також казали, що ніякого скорочення не буде. Пообіцяли і через деякий час скорочення за скороченням.

У Кобеляцькій районній раді та Полтавській обласній людям пояснили, фінансово невигідно утримувати трьохповерхову лікарню. Спочатку виділили 200 тисяч з обласного бюджету на ремонт другого поверху, аби зовсім закрити третій. Потім і цього виявилось замало. Сказали побудувати нову одноповерхову амбулаторію. На це виділили 7 мільйонів. Проте жоден з цих проектів так і не завершили. Грошей не вистачило. 

Зоя Олйник, депутат Світлогірської сільської ради 

- На даний момент ми знаходимось на другому поверсі нашої лікарні , де зробили ремонт обласний депутат Коваленко і Жуки. Вони вклали сюди кошти на оцей ремонт. Відремонтували чотири палати, три палати там і це четверта маніпуляціона, а тепер нас просто закривають. Так тепер питання, для чого потрібно було сюди вкидати такі гроші, щоб тепер закрити наше відділення?

Питання щодо майбутньої долі цієї амбулаторії мають вирішити на сесії Кобеляцької районної ради у вівторок, 21 травня. За словами ж селян, так просто вони її не віддадуть. Наш телеканал і надалі буде спостерігати за цією ситуацією.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію