Новообраний Президент навряд чи вже зможе розпустити Парламент

На ранковому засіданні Верховної Ради України «Народний фронт» вийшов із коаліції. Таким рішенням фракція унеможливила достроковий розпуск депутатів.

Фракція "Народний фронт" на ранковому засіданні Верховної Ради оголосила про вихід з коаліції. Про це з парламентської трибуни заявив лідер фракції Максим Бурбак. Він повідомив про припинення діяльності коаліції, водночас висловився про ініціативу формування нової більшості з новим порядком денним. 

Максим Бурбак, народний депутат України

- Нові обставини вимагають максимальної консолідації державницьких сил у парламенті. Новий президент, новий порядок денний, нова коаліція. Фракція «Народного фронту» заявляє: «Коаліція, яка сформована у 2014 році і діяла до сьогоднішнього дня, виконала свої завдання».

Після його виступу спікер Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про припинення діяльності парламентської коаліції "Європейська Україна". А також спікер закликав всі фракції та групи розпочати роботу по створенню нової коаліції. 

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України

- У зв’язку з цим представників фракцій та груп розпочати консультації з приводу формування нової коаліції.

Згідно із законодавством, нова коаліція має сформуватись протягом 30 днів. Якщо ж більшість не буде створена, Президент має право оголосити про розпуск парламенту і призначити дострокові вибори. Проте, враховуючи нинішню ситуацію, навіть якщо нова коаліція не буде створена, новообраний президент Володимир Зеленський не зможе розпустити парламент достроково. Адже  Конституція України забороняє це робити в останні 6 місяців її повноважень.  

Андрій Окара, політолог

- Рада хоче, щоб її не розпустили, і тому вони виходять з коаліції. Хоча невідомо, ця коаліція існує, чи не існує. Проте, тепер у них є формальне право 30 днів формувати нову коаліцію. І за цей час Зеленський не зможе розпустити.

Народний депутат України Артем Вітко переконаний: в такий спосіб обранці хочуть довше побути при владі. 

Артем Вітко, народний депутат України 

- Сьогодні «Народний фронт» очікувано вийшов з коаліції, якої вже немає з 2015 року, але на паперах вона була. І сьогодні ми бачимо, як деякі люди, які грабували нашу країну, ще залишаються біля «корита», щоб півроку ще грабувати нашу країну. У суспільстві є запит на розпуск Парламенту. Тому, будь ласка, не тримаємось, як воша за кожуха, за своє місце, а потрібно йти на дострокові вибори.

Нагадаємо, чергові вибори до Верховної Ради заплановані на 27 жовтня 2019 року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію