Відкритість та доступність – важливі речі для людей з інвалідністю

До Міжнародного дня боротьби за права людей з інвалідністю у Полтаві підготували перший інклюзивний спортивно-масовий захід «Без бар’єрів». Організували його Полтавський міський центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» та управління у справах сім’ї, молоді та спорту.

Спортивні змагання, творчі майстер-класи, локації військово-патріотичного виховання, навчання основам надання домедичної допомоги. Все це - для людей з інвалідністю. Ідея проведення такого заходу належить Ірині Твердохліб.

Ірина Твердохліб, начальник відділу по роботі з людьми з інвалідністю КЗ «Спорт для всіх»

- Я мріяла про цей захід майже 4 роки. Про такий великий інклюзивний не тільки, який стосується запрошених людей, а різноплановий: різні інтереси, різні мобільності, різні розуміння. І не можна поєднати зону байкарів і зону йогатерапії, зону каністерапії і, наприклад, гру в теніс – це все зовсім різні речі. Але саме ці локації зібрали ми тут тому, що це найзручніше місце в нашій Полтаві, воно архітектурно доступне.

На заході - учасники різного віку: від дітей, вагітних жінок і до людей похилого віку. Вперше на такий захід прибули мешканці Ліщинівського психоневрологічного інтернату, Микільського інтернату для дітей. Були і представники Горбанівського геріатричного пансіонату.

Найбільша проблема людей з інвалідністю - доступність. 

Ірина Твердохліб, начальник відділу по роботі з людьми з інвалідністю КЗ «Спорт для всіх»

- Все, що зараз робиться не тільки в нашому місті, а взагалі по Україні, - немає того розуміння, яке нам потрібне. В нас є державні будівельні норми, є дорадчі наглядові органи, але те, що будується у нас у Полтаві, досі лишається недоступним для певних категорій населення.

Для учасників підготували смугу перешкод та виставку зброї. Охочі могли спробувати поспілкуватися жестовою мовою.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію