Артем Вітко: "Поки закон дозволяє, рейдери можуть обікрасти кожного. Досить!"

Народний депутат України Артем Вітко зареєстрував законопроект №10293, який посилює відповідальність реєстраторів за порушення в сфері державної реєстрації. 

Законопроект спрямований захистити власників землі і майна від рейдерських атак.

"Кількість рейдерських атак стрімко зростає. Жертвами стають фермери, підприємці малого і середнього бізнесу", – наголосив народний депутат-захисник під час брифінгу у Верховній Раді.

За даними Генеральної прокуратури, за останні 5 років відбулося майже 1700 рейдерських захоплень земель, врожаїв та майна. У 2014 році таких атак було 234, а через три роки – вже 414, тобто удвічі більше. При цьому, цифри не відображають реальної картини, адже далеко не на кожне захоплення відкривають кримінальне провадження.

За опитуванням Всеукраїнської аграрної ради, 70% аграріїв вважають свій бізнес незахищеним від рейдерства.

"Рейдерство – це загроза для всієї держави. Воно підриває економічну безпеку, знижує інвестиційну привабливість країни", – переконаний Артем Вітко.

Державні реєстратори свідомо чи не свідомо стають частиною злочинних рейдерських схем. Однак, відповідальність за такі дії незначна: штраф від 3400 до 8500 грн.

Відповідно, депутат пропонує суттєво збільшити штрафи за незаконні реєстраційні дії. Зокрема, законопроект № 10293 пропонує встановити відповідальність у розмірі штрафу до 25 500 грн.

"Звичайно, це не зупинить усіх шахраїв. Але стане додатковою перепоною для рейдерів. Посилення відповідальності змусить державних реєстраторів замислитись, чи варто виконувати забаганки злочинців", – зазначив Артем Вітко.

Народний депутат закликав підтримати законопроект і таким чином захистити фермерів та підприємців.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію