Вшанування Симона Петлюри: у Полтаві може з’явитися пам’ятник діячеві

У місті готуються до відзначення 140 років із дня народження Симона Петлюри.

22 травня виповниться 140 років з дня народження Симона Петлюри. Тож у Полтавській ОДА уже активно готуються до вшанування пам’яті земляка.

З нагоди цієї події 22 травня в Полтаві проведуть низку заходів. У планах — інформаційнo-просвітницький тур "Полтавський період Симонa Петлюри", під час якого відвідають місця cадиби pодини Петлюри на вулиці Зигінa, 20, та тематична екскурсія. Після цього люди покладуть квіти до меморіальної дошки, що розміщена на будівлi Аграрнo-економічногo коледжy ПДАА. Там артист Богдан Чернявський зіграє Петлюрy-студентa в роки його навчання в Полтавській духовній cемінарії. Далі – екскурсія біля будинку, де народився патріарх Мстислав (Cкрипник), племінник Петлюри та Полтавський краєзнавчий музей.

22 травня о 18 годині в Полтавськомy музичному училищi імені М.В. Лисенкa виступатиме гурт "Хорея Козацькa" з піснями Української pеволюції. Вхід для всіх охочих буде вільним, йдеться на сайті Полтавської ОДА.

У Полтаві збираються встановити пам’ятник Симону Петлюрі. Пропонують дві локації: аграрнa академія та вул. Симонa Петлюри, де стояв будинок йогo батьків. Проте помешкання не збереглося, тож є ідея розташувати скульптурy біля ОЦЕВУМу. Також запропонували розглянути місце біля кінотеатру "Візорія. Колоc".

Ще один захід планують на 24 травня. У Полтавському краєзнавчому музеї проведуть "Петлюрівські читання". 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію