Мазепа - у вишиванці

Пам'ятник на Соборному майдані тепер у новому убранні. На гетьмана одягли вишиванку. 2 тижні - і задум реалізовано. Зробили це до Дня вишиванки. Деталі знає Анна Ружін. 

Площа на Соборному майдані. Пам'ятник українського гетьмана Івана Мазепи поки що у звичному для всіх вигляді. Але цього дня на нього одягнуть вишиванку. Ідею започили у львів'ян, реалізовують «свободівці». У Полтаві головним ініціатором став Юліан Матвійчук. З товаришами він замовив автовишку, щоб спочатку зняти заміри, а потім і урочисто одягти гетьмана.

Юліан Матвійчук, ініціатор ідеї 

- Нам здалося, що варто і наші полтавські пам’ятники робити живими, комунікувати з ними і , в тому числі , і наряджати. Ідея прийшла десь близько двох тижнів тому і відразу почали реалізовувати, поміряли його, а потім моя мама, яка займається пошивом одягу, взялася шити «мегавишиванку». 

Вбрання - не повністю вишивка. Манжети на рукавах – вишита стрічка, спереду ж – імітація вишивки, а точніше вручну намальований орнамент. 

Людмила Матвійчук, створювала вишиванку

- Задоволена, що підійшла гетьману. Я дуже хвилювалася, було складно, адже була лише одна примірка, та й заміри робила не я, вишку потрібно було викликати. Ми не вишивали, адже це дуже важко зробити, тим паче в такі стислі терміни. Вишивку малювали пастеллю та олівцями. Це робила Леся Макуха. На рукавах – стрічка нашита. 

Зробили це вперше і спеціально до Дня вишиванки. На пошиття сорочки пішло близько 6 метрів тканини. Довжина - 1 м 20 см, ширина - 3 метри. До роботи долучилося 9 майстрів. Убрання на пам’ятнику висітиме один день. Завтра зранку, 17 травня, її знімуть. Тож у полтавців є час, щоб зробити фото.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію