Організація міні-виробництв у сільській місцевості на Полтавщині

Селище міського типу Шишаки. У швейному цеху робітниці схились над машинками. Тут виготовляють форму для медиків. Також жіночі блузки. За місяць - до 3тисяч одиниць. Експортують аж до Франції. Працюють майже рік. 

Для району відкриття цеху - подія. Адже для місцевих жінок з’явилась перспектива отримати офіційну роботу.

Таміла Бутенко, заст. директора Шишацької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості:

- Професія швачки дуже затребувана зараз на ринку праці, тому це така професія, на яку треба йти навчатися і ви завжди будете з роботою.

Спеціалісти Шишацької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості допомогли роботодавцю знайти вільне приміщення під цех. А головне – персонал. Провели стажування безробітних, організували курси підвищення кваліфікації за компетенцією по професії «швачка» на базі Полтавського центру професійно-технічної освіти. І нині на підприємстві працює 17фахівчинь.

Олена Бугаєвська раніше працювала на фермі, доглядала телят. Проте нині, каже, радіє роботі у набагато комфортніших умовах.

Олена Бугаєвська, працівниця швейного цеху у Шишаках:

Центр зайнятості менепрацевлаштував, я непрофесійна швачка, я переучувалася, обучали мене тут, на швейному цеху. Зразу - боялась. А потім – помаленьку, потихеньку звикала, звикала, і воно мені сподобалось і я знайшла себе. 

Селище міського типу Котельва. Тут з 2018-го також працює швейне виробництво, філія підприємства «Пром-Текстиль».

Людмила Крайова, старший майстер виробництва:

- Ми шиємо продукцію майже по всій Україні. Замовлення різні. І теплі вироби, і літні, і головні убори, і халати для м'ясокомбінатів, і костюми для пекарів. І костюми для робочих, і будь-які  для охоронних агентств, для служби ДСНС.

Підібрали персонал сюди також фахівці районної філії обласного центру зайнятості. Вони заздалегідь проаналізували склад безробітних у районі. Запланували пройти бажаючим навчання прямо на робочому місці.

Світлана Коваленко, директор Котелевської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості:

- На сьогоднішній день у нас працевлаштовано 10 безробітних, які успішно виконують поставлені задачі, працюючі на цьому підприємстві. Співпраця із фабрикою «Пром-текстиль» у нас продовжується. В цьому році ми працевлаштували ще дві особи. Але до кінця року плануємо працевлаштувати ще п’ять осіб.

Світлана Носич, працівниця ТОВ «Пром-Текстиль» (смт. Котельва):

За кваліфікацією я була поваром. А тоді пішла вивчилась на швачку. Ця праця набагато для мене краща. Тому що я сиджу в теплі, в мене сформований робочий графік.

Село Бутенки, Кобеляцький район. Тут із серпня працює фабрика «Український текстиль». Основний напрям роботи швейного підприємства – пошив робочого одягу. П’ятнадцять робітниць виготовляють приблизно по 70 одиниць одягу щоденно.

Ольга Цибань, директорка фабрики «Український текстиль»: (Кобеляцький район, с. Бутенки):

- Дівчат набирали як спеціалістів, які вже пройшли навчання і колись робили швачками. Точнісінько так самомибрали тих, які хочуть вчитися.

Аліна Порощай із сусіднього села Бережківка вчилась на механіка. Та у цій «нежіночий» професії себе не знайшла. Довго сиділа без роботи.

Аліна Порощай, швачка, працює на фабриці «Український текстиль»:

- Сказали, що тут відкривається швейна фабрика, ну що планується. Ну я просто прийшла, попробувала, мені сподобалось. Тим більше, я люблю вишивати, в’язати, я люблю таку сферу. 

У районі робота знаходиться здебільшого для чоловіків. У сфері сільського господарства, або на будівництві дороги. Тож створення робочих місць саме для жінок було «мега актуальною» справою.

Наталія Хейлик, директор Кобеляцької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості:

- І з 2015 року, за сприяння служби зайнятості в районі створено 4 таких цехи. Це у нас четвертий. І створено 85 нових робочих місць. Працюють жінки офіційно, отримують офіційну заробітну плату.  На сьогодні у нас планується і вже готується, завозиться обладнання для п’ятого цеха, в селі Чорбівка.

Коли створювали цех, працівники обласного центру зайнятості домовились із роботодавцем, аби він зареєструвався саме в даному населеному пункті. Таким чином, всі податки та відрахування йдуть у бюджет Бутенківської ОТГ.

Проблему навчання також вирішили. Потенційні працівниці два місяці опановували основи та специфіку швейної майстерності. А під час стажування отримували стипендію.

Наталія Хейлик, директорка Кобеляцької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості:

Навчання відбувалось у Полтавському центрі професійно-технічної освіти і тут, на виробництві безпосередньо. Тому що жителі села не завжди мають можливість залишити своє господарство і від’їхати на навчання на місяць або два.

Село Сергіївка, Гадяцький район. Раніше тут привозили хліб із Гадяча чи навіть Полтави. А тепер – випікають прямо тут, забезпечують місцеві магазини, школи, дитячі садки, підприємства району та районного центру. Також плюс – нові робочі місця. Планують розширюватися. Володимир Опришко із дружиною Іриною давно мріяв про відкриття міні-пекарні. Читав літературу, вивчав досвід інших бізнесменів.

Мрія здійснилась завдяки Фонду підтримки підприємництва та проекту «Рука допомоги» .

Ігор Лідовий, голова Сергіївської ОТГ:

Фонд підтримки підприємництва, це комунальний заклад Гадяцького району та Сергіївської ОТГ, а також всіх сільрад, які на території району. Суть його полягає в тому, що ми перечислюємо на цей фонд кошти, фонд відповідно, виділяє їхпідприємцям для розвитку бізнесу.

«Рука допомоги» - це проект обласного Центру зайнятості, що діє з 2015 року. Власне це механізм надання фінансової допомоги на поворотній основі.  Працівники центру зайнятості допомогли подружжю Опришків написати й захистити бізнес-план, оформити реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності. На закупівлю обладнання для пекарні виділили 70 тисяч гривень. І на сьогодні сума виплачених податків та зборів - більше 19,5 тисяч.

Володимир Опришко, приватний підприємець:

В минулому році за підтримки і «Рука допомоги» і місцевого Фонду підтримки підприємництва запустили ми це виробництво. Ми хліб зараз робимо натуральний, без добавок, без ніякої хімії, тільки максимум – дріжджі, мука, вода, соль, цукор і все.

Любов Різун, директор Гадяцької міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості:

- За трьох працевлаштованих осіб крім того, що по проекту «Рука допомоги» він отримав фінансову підтримку, від служби зайнятості компенсується єдиний соціальний внесок. На сьогодні це 919 гривень за одну особу повертається роботодавцю, тобто Опришко Ірині Василівні. А ще стажується на даний момент тут на робочих місцях в цього роботодавця ті особи, які плануються для працевлаштування.

«Сергіївський» хліб відповідає всім державним стандартам. Всього – 35 видів хлібобулочних виробів, зокрема, корисний – без дріжджовий, кукурудзяний, гречаний.

Світлана Голба, продавець:

Хліб беруть, попит великий, заказують. Кукурудзяний у нас появився новий, приходять замовляють. Печем і продаєм.

Тож проблему безробіття на Полтавщині продовжують вирішувати. Полтавський обласний центр зайнятості планує й надалі співпрацювати із роботодавцями та реалізувати різноманітні соціальні проекти.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію