Як поєднати історію, мистецтво, культуру та підприємницьку діяльність?

Відповідь шукали учасники практичного дводенного семінару «Роль малого та середнього бізнесу у розвитку туристичних територій Полтавської області». Захід провели на базі Полтавського університету економіки та торгівлі.

Аудиторія семінару різноманітна: туристичні оператори, представники готельно-ресторанного бізнесу, перевізники, музейники, театрали, освітяни, держслужбовці,  бізнесмени, громадські активісти. Основна  мета заходу - обговорити, як можна спільними зусиллями створювати та розвивати туристичні проекти в Полтавському регіоні. 

Олексій Нестуля, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі

- Ми запросили сюди представників сфери туристичного бізнесу, які вміють конвертувати туристичний потенціал у зарплату для своїх співробітників, у податки для місцевих територіальних громад, тобто зробити туризм ще й фактором економічного зростання краю.

Тарас Савченко, керівник Центру інформаційної підтримки бізнесу, м. Суми

- Тим більше, Полтавщина знана своєю культурно-історичною спадщиною, туристичними об’єктами, і ряд представників бізнесу і влади в Сумах нас підтримали, сказали, що є можливість розвитку спільних  туристичних продуктів.

На базі університету вже проводили кілька подібних форумів, говорили про торгівлю, харчові технології, туризм. Але вперше проходить захід у таком форматі, за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках ініціативи Європейського Союзу «EU4Business».

Окреслили й перспективу спільних туристичних проектів Сумської й Полтавської областей. 

Юрій Гладенко, начальник відділу туризму Сумської ОДА

- Ми шукаємо варіанти для того, щоб максимально мотивувати малий та середній бізнес до участі в туристичній індустрії. Для цього нашим напрямком є формати воркшопів, практичних діалогів, семінарів, конференцій і форумів.

Журналістка та ведуча Ольга Герасим’юк  тут із проектом «школи Лохвицього земства», яким займається більше трьох років. Його суть - зберегти та відновити старовинну архітектуру Полтавщини, про культурну цінність якої мало хто навіть знає. 

Ольга Герасим’юк, куратор проекту «Школи Лохвицького земства»

- Я весь час мрію про те, щоб ми змінили імідж Полтавщини, що це не просто, знаєте, хори, соловейки, галушки, насправді це колиска величезної цивілізації, дуже глибокої. 

Юрій Репало, голова  громадської організації «ВелоПолтава», прийшов дізнатись про практику розробки нових туристичних маршрутів та обладнання місць для відпочинку туристів. 

Юрій Репало, ГО «ВелоПолтава»

- В рамках нашої організації ми також створюємо маршрути туристичні, їздимо по цих маршрутах, тому нам ця тема дуже цікава. 

Як експерта запросили на семінар представника Європейського банку реконструкції та розвитку. Він розповів про діяльність Центрів інформаційної підтримки бізнесу, яких в Україні п’ятнадцять. А також про ініціативи Європейського Союзу, шляхи отримання кредитів від банків Європи.

Тимур Халілов, аналітик Групи з фінансування та розвитку малого і середнього бізнесу ЄБРР

- Ми допомагаємо скласти проектну документацію для того, щоб ефективно реалізувати ці проекти, здійснюємо супровід підприємства на етапі реалізації. Допомагаємо прийняти проект. Потім виплачуємо грантову компенсацію у розмірі 50 відсотків від вартості проекту.

Перший день семінару - воркшопи. Другого учасники виїхали до Лохвиці із зупинками у Миргороді, Чорнухах, Пісках, Удайсках, тобто за маршрутом проекту «Школи Лохвицього земства».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію