Депутати проголосували за дату інавгурації

Верховна Рада України призначила інавгурацію новообраного президента Володимира Зеленського на 10 ранку 20 травня. Сьогодні під час пленарного засідання депутати розглянули це питання за скороченою процедурою. 

Загалом, на голосування висунули 7 проектів постанов про дату інавгурації. Три із них пропонували провести інавгурацію 19 травня. Саме на цій даті наполягав новообраний президент Володимир Зеленський. Депутати розкритикували ініціативу Зеленського, зокрема, через те, що цього року саме на 19 травня припадає День пам’яті жертв політичних репресій. Окрім 19 травня були запропоновані й інші дні. А саме: 17 ,20, 26 і 28 травня. Голосували депутати за кожну постанову в порядку її представлення. Перші дві, в яких пропонували провести інавгурацію 19, не набрали необхідної підтримки нардепів. Третьою голосували постанову за 20 травня. Рішення підтримали 315 парламентарів.

 Артем Вітко, народний депутат України

- Дату інавгурації треба вибирати з новообраним Президентом України. Володимир Зеленський називав дату інавгурації 19 травня об 11 00. За цю дату я і голосував. Але Парламент вирішив по-іншому і цим порушив регламент. Я проти порушення Закону. Але проголосував і за 19 і за 20 аби припинити цю вакханалію, коли новообраний Президент не може вступити у повноваження.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію