Церковні баталії

Чи можливий розкол Православної церкви України та втрата Томосу? На ці питання відповів Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Він зустрівся з журналістами та спростував чутки навколо останніх подій Української православної церкви. Спілкування з пресою відбулося в резиденції Патріарха. Там побувала і наша знімальна група.

Своє звернення до всієї української православної пастви Патріарх Філарет напередодні опублікував на своїй сторінці в Фейсбук. Там він звинуватив засоби масової інформації щодо негативу, який розповсюджується навколо нібито відновлення Київського Патріархату, що за його словами, направлено на розділення Української Православної Церкви. Аби спростувати цю інформацію та розповісти свою правду, він запросив пресу до діалогу. Розповів: інформація про те, що Київський Патріархат треба відновлювати – не правда. Він вже існує. Але на рік його хочуть знищити.

Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України

- Антиукраїнські сили, які борються з Українсько Автокефальною Церквою вже майже 30 років. Цю церкву хочуть знищити. Але яким чином? Своїми ж руками. Московський патріархат зараз бориться з і мною всіма силами.

Філарет пояснив: раніше відмовився від Київського Патріархату на вимогу Вселенського Патріархату, аби провести Собор та отримати Томос про автокефалію. Адже Українська Православна Церква в статусі Патріархату не могла бути в складі Константинопольського Патріархату. Для отримання Томосу треба було стати Київською Метрополією. Тож, Філарет наголосив, що відмова від Патріархату була ситуативною.

Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України

- Наше завдання – зберегти єдність УПЦ, зберегти Київський Патріархат, але зберегти його тільки в Україні поки що, тому що ми отримали Томос, як Київська Метрополія. 

Патріарх Філарет говорить: пішов на умови Вселенського Патріархату заради отримання Томосу. Він не подавав свою кандидатуру на посаду Предстоятеля та згодився на підписання архієреями свідчення про припинення дій Київського Патріархату, натомість була досягнута домовленість, що Предстоятелем буде митрополит Епіфаній, але керівництво Церквою в Україні буде продовжувати Патріарх.

Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України

- З Епіфанієм, Президентом та всіма архієреями домовилися, що після отримання Томосу. Я, як Патріарх буду керувати церквою в середині України. А на зовні церкву представлятиме Метрополит Епіфаній. Така була домовленість.

Ця домовленість, за словами Патріарха порушена та не виконується на ділі. Таким положенням речей він не задоволений. Каже: довладдя в церкві може призвести до негативних наслідків. Водночас виступив за проведення помісного собору ПЦУ, аби  внести зміни у статут церкви. Які саме зміни до статуту ПЦУ буде пропонувати для ухвалення на Соборі, не сказав. Але наголосив: будуть внесені необхідні зміни, які будуть корисні для розбудови Української православної церкви.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію