Найбільше медичних міфів в Україні стосується вакцинації

У МОЗ є 100% необхідних вакцин, але люди самі відмовляються.

Найбільше медичних міфів в Україні стосується вакцинації – в науковій сфері і професійній лікарській діяльності є псевдонауковці, які стверджують, що краще захворіти, ніж вакцинуватися. Про це в інтерв’ю Тижню розповіла виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

"Найбільше міфів стосується вакцинації. В Україні спалах кору, понад 100 тис. людей захворіло і 37 загинуло. І в науковій сфері, і в професійній лікарській діяльності є псевдонауковці, які стверджують, що краще захворіти, ніж вакцинуватися. Вони просто забули наслідки страшних хвороб. Раніше спалахували епідемії поліомієліту, людей тримали в «залізних легенях», а зараз усього того немає. Бо проти цієї хвороби є вакцина. Є невеликі спалахи серед людей без щеплення, але загалом хворобу перемогли. Епідемія кору спалахнула тільки через низький рівень вакцинації. Ці хвороби небезпечні своїми наслідками, і стверджувати, що краще на них перехворіти, безвідповідально. У нас є 100% необхідних вакцин. Але люди самі відмовляються вакцинуватися і вакцинувати своїх дітей", - повідомила вона.

При цьому Супрун додала, що на сьогодні в Україні вакциновано 90% дітей із тих, що мають бути вакциновані згідно з календарем. Це діти до одного року та від шести років. Але коли її команда прийшла в міністерство, їх було менш як 60%.

Нагадаємо, у Національній службі здоров’я України відзвітували за рік діяльності.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію