І знову не домовились!

Полтавці поки що лишаються заручниками критичної ситуації із громадським транспортом. Адже приватні  перевізники сьогодні  вкотре не дійшли згоди із депутатами під час перемовин на містобудівній комісії у міській раді. На маршрути вони виходити не збираються. Деталі - у сюжеті.

П’ять гривень за проїзд у приватних «маршрутках», три гривні у тролейбусах. І - поновлення нормального графіку курсування містом. Така умова Меморандуму «Про взаєморозуміння між Асоціацією перевізників Полтавщини та фракцією Соціал-Демократичної партії у Полтавській міській раді». Його пропонують підписати перевізникам прямо зараз.

Юрій Синяк, депутат міської ради (голова фракції СДП)

- Ми хочемо, щоб перевізники пішли нам назустріч і підписали Меморандум, в якому нема нічого складного. Наприклад, дотримання графіку руху, культура поведінки водіїв. І в Меморандумі також зазначено, коли перевізники мають виїхати на маршрути. А саме -  сьогодні після прийняття рішення. 

Меморандум підтримали й присутні представники інших  п’яти політичних фракцій. Проте перевізники  кажуть, їхня вимога - шість гривень за проїзд  протягом двох місяців. Невдоволені й змістом документу, мовляв - не окреслені їх права й гарантії.

Юрій Лупаєнко, голова ГО «Асоціація перевізників Полтавщини»

- Ви дзвонили в Кременчук, люди нам телефонують і сміються. Щоб вони із шести гривень приїхали у Полтаву на 4 гривні? Ви готові тролейбусному парку закупити техніку на 100-200 мільйонів? Так влаштуйте нам умови, які нас влаштують. Ми підемо працювати. Але підписувати Меморандум, де описані лише обов’язки, але жодних прав, ми не готові.

Секретар міської ради Олександр Шамота опонує - у Меморандумі зазначені лише елементарні вимоги до водіїв  громадського транспорту.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Уважне ставлення до пасажирів, відсутність мобільних телефонів в руках під час перевезень, не смалити в салоні. Це все вимагає великих коштів, я вас запитую? Але це ті мінімальні вимоги, які висувають полтавці до перевізників.

Крім взаємних звинувачень, тривали суперечки і з громадськими активістами. Зокрема, представниками «Національного Корпусу», котрі вчора влаштували протестувальну акцію на території приватного підприємства, перевізника «ЛЮГ». Активісти обклеїли транспортні засоби листівками, де висміяли претензії водіїв-страйкувальників.

Анатолій Шиян, голова Полтавської обл. організації «Національний Корпус»

- У вас є якісь у місті обов’язки перед населенням? Тобто ви десь не знайшли спільної мови із мером, або хтось вам обіцяв, як ви кажете, підвищення тарифу. Так йдіть у мерію й домовляйтесь, а не маніпулюйте на людях. 

Врешті на засіданні оголосили перерву, начебто для прийняття рішення. На ній сторони продовжують сперечатись, вже «не на камеру». Врешті голова комісії Дмитро Сенчакович пояснює журналістам - згоди немає. І продовження диспуту теж. 

Юрій Лупаєнко, голова ГО «Асоціація перевізників Полтавщини»

- Меморандум ні про що, по-перше. А по-друге, Меморандум із фракцією Соціал-демократичної партії. Наскільки я знаю, їх там у міській раді два депутати із сорока. Тобто – що дає цей Меморандум? Крім того, вони абсолютно на себе не беруть жодних зобов’язань.

На 16:30 призначили ще одне засідання комісії. Про перебіг подій - дивіться в наступних випусках новин.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію