Робота за новими стандартами

Національна служба здоров’я України відзвітувалась за рік діяльності. Нагадаємо, Національна служба здоров’я є центральним органом виконавчої влади, який по-новому фінансує медичні заклади. Цим самим реалізує програму медичних гарантій. Про результати роботи за рік досягнення та перспективи. В сюжеті Ірини Щербак. 

- За 400 днів з моменту роботи ми з державного старт-апу перетворились в інституцію, яка ставить перед собою цілі є реалізатором реформи і досягає результату.

Першим на прес-зустрічі виступив голова Національної служби здоров’я Олег Петренко. Він розповів про зміни, які відбулись в системі охорони здоров’я. Зокрема у фінансуванні первинної ланки допомоги. А також складнощі з якими довелось зіштовхнутись при переході.   

Олег Петренко, голова Національної служби

- Рік тому говорили, що первинна медична допомога з 2019 року перестане фінансуватись за субвенцією, 90 % людей говорили - це як? Багато хто не вірив, що це можливо, але при правильному підході, при правильній роботі, не без проблем, це стало можливим. Я із задоволенням говорю, що зараз всі заклади первинної медичної допомоги, які працюють в Україні, які перетворились з  бюджетних установ в некомерційні комунальні підприємцями, уклали договір з Національною службою здоров’я. 

Далі очільник розповів про результати за перший рік роботи. Зокрема, з 1 квітня 27 мільйонів українців підписали декларації з сімейними лікарями. 1320 державних та 243 приватних медзаклади уклали договори і вже отримують фінансування з Національною службою здоров’я. Ще одним із нових напрямів діяльності, стала співпраця з аптеками. 

Олег Петренко, голова Національної служби здоров’я України

- До адміністрування Національної служби здоров’я перейшла Урядова програма «Доступні ліки». Через 2 роки після свого старту, ця програма заадмініструється Національною службою здоров’я. На сьогодні 975 юридичних осіб уклали прямий договір з НСЗУ Це майже 6, 5 тисяч аптек і аптечних пунктів. І вже зараз більше 3 тисяч аптек відпустили хоча б один електронний рецепт.

Після Олега Петренка виступали різні фахівці, котрі розповідали про актуальні новації та роботу  в галузі охорони здоров’я. Одна із таких тем: перехід на сучасні електронну систему охорони здоров’я. 

Дмитро Черниш, заступник директора Департаменту інформаційних технологій НСЗУ

- Реєстрів вже в системі дуже багато, буде ще більше. Потенційно вся інформація яка є зараз в паперовому вигляді перейде в оцифровані бази даних. Лікарі будуть позбавлені везти паперову документацію, фактично прийом документів. Потім вся статистична звітність буде формуватись з того, що міститься в центральній базі даних.

Обговорили і інформаційні платформи та дершборди з відкритими даними, котрі використовує Національна служба здоров’я. 

Тетяна Бойко, директор Департаменту комунікацій НСЗУ

- Можна подивитись скільки коштів пацієнти принесли в кожний окремий заклад і помісячно, ця інформація оновлюється двічі на місяць ми відкриваємо ці дані кому ми платимо, скільки пацієнтів у лікарів.

На зустріч йшлося й про плани. Основне реформування госпітального сектору. Наразі, Полтавщина стала пілотною по впровадженню нового методу фінансування, коли кошти виплачуються не за ліжко, а за конкретний випадок.

Олег Петренко, голова Національної служби здоров’я України

- Мені здається, що Полтавська область буде хорошим прикладом, для інших областей. Є багато районних, міських лікарень починають приймати правильні управлінські рішення.  Вони розуміють, що пацієнт який пролікувався в них якісно - це те за чим прийдуть кошти.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію