Покинуті напризволяще

Мова про ситуацію з жителями сіл Зорівка та Верхня Андріївка. Населені пункти знаходяться на відстані 15 кілометрів від міста. Утім, люди відрізані від цивілізації. Жоден з перевізників туди не їздить. Чому там склалася така ситуація та що говорить влада, знає Марина Покшіна. 

У селі Верхня Андріївка Полтавського району зібралися містяни. Усі вони скаржаться на владу та перевізників. Люди залишилися без громадського транспорту. Доїхати до міста можна лише власним транспортом та тим, що іноді курсує цією дорогою. Валентина Потапенко живе у цьому селі давно. Її донька вчиться у школі в Гожулах. Їхати туди просто не має чим. Дуже часто доводиться пропускати уроки. Дитина вчиться в 5 класі. Повертатися додому їй також не має чим.

Валентина Потапенко, жителька с. Верхня Андріївка

- І де їй ходити? По магазинам ходити, я не знаю, а продовженої у нас в школі немає, йти пішки – також не вихід, тому що дорога не дозволяє, невідомо, як вона дійде, ходити кожен раз зустрічати – це не вихід зовсім.

Марії Дайні потрібно мало не кожного дня їздити у лікарню. Потрапити туди жінка має зранку. Утім, – не практично неможливо. Зайти в уже переповнену маршрутку, яка курсує цим напрямком не завжди вдається.

Марія Дайна, жителька с. Верхня Андріївка

- У п'ятницю набита була така маршрутка, що люди однин одного у задні двері запихали, ото лише так можна було зайти. Проїжали поліція зупиняє, штрафує водія. Він каже: «що я зроблю, я не винен, усі хочуть їхати». Ото така ситуація у нас.

А це біля зупинки громадського транспорту зібралися мешканці села Зорівка. Вони обурені тим самим – відсутністю транспорту. Більшість мешканців пенсіонери. Їм не під силу кожного разу викликати таксі. Перевізник раніше був «Шупик». Він відмовився від маршруту, бо, говорить місцева жителька Юлія Лісоколенко, йому їздити сюди не вигідно. Та тепер Михайло Шупик перешкоджає проведенню тендера.

Юлія Лісоколенко, жителька с. Зорівки

- Людина тепер стопорить будь-який транспорт, є бажаючі, був тендер проведений і він стопорить, це так за словами жителів. Ніякий транспорт із 9 січня, а сьогодні вже ж, вибачте, ми не можемо закінчити школу. Вже діло йде до останнього дзвоника і ми добираємося, як можемо.

Містяни неодноразово зверталися у місцеві органи влади: у сільську раду, там спільно з депутатами люди написали листи, збирали підписи, що транспорт необхідний. Просили допомоги і в міської, і в обласної ради. Утім відповідь одна – потрібно провести тендер. За поясненнями ми звернулися до Михайла Шупика. Саме його люди звинувачують у нечесному веденні бізнесу та перешкоджанні укладення договорів з іншими перевізниками. Телефонуємо Михайлу Шупику.

- Алло.

- Алло, доброго дня! Михайло Миколайовичу, скажіть, чому люди вас звинувачують у тому, що ви перешкоджаєте проводженню тендера щодо перевізника іншого на їхній території?

- Перевізник надсилає заяву, вона виставляється і може будь-хто бажаючий виставляти свою кандидатуру. Я ніяким способом не можу на це вплинути, ні на що і ніяк.

- А ви будете свою кандидатуру виставляти?

- Я відмовився, я не виставлявся.

За словами Михайла Шупика, їздити в Зорівку він не буде. Бо це просто невигідно. У Полтавській районній раді не вважають, що люди залишилися без транспорту. 

Олександр Семенко, нач. відділу житлово-комунального господарства, транспорту і цивільного захисту Полт.район.ради

- Вони не залишені без перевезень. Пасажирські перевізники, які здійснюють перевезення міжрайонні, вони також забирають цих пасажирів із села Зорівка, із села Андріївка. 19 квітня у нас відбувся конкурс по пасажирських перевезеннях. Ми виставляли на конкурс даний маршрут Полтава-Зорівка з пасажиромісткістю до 17 місць, але, на жаль, перевізників бажаючих не було.

Експерти, в свою чергу, переконують: чиновники у такий спосіб заміщують прогалини у бюджеті.

Олексій Станчевський, експерт

- Місцева влада, вона, в принципі, вирішує свої питання і їй, звичайно, треба закривати те, що не є ліквідним, треба закривати дірки в бюджеті, але у них є і соціальні функції. Для чого обирається районна рада, для того, щоб вирішувати проблеми, які формуються у населення, а це є соціальна функція і рада мусить виступати, як сервісний центр для громади.

За словами експерта, чиновники повинні розробити таку схему, яка буде доступна людям і вигідна перевізникам. Доки влада розводить руками, люди найбільше переймаються дітьми. Вони у цій ситуації страждають найбільше. 

Юлія Лісоколенко, жителька села Зорівки

- Діти у нас два дошкільничка у нас тут, вони садок не відвідують, що дитинку зранку у 7 годин півтора кілометра виводити на трасу? Ці дітки трішки старші, 3, 4 клас, люди на роботу хто, як може, хто чим.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію