170 років від Дня народження Панаса Мирного

 До цієї дати у місті відбулися заходи. Почали з покладання квітів до пам'ятника митцю, відкрили памятну дошку на одній із шкіл міста. Нагородили лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного. Як це було, бачила Марина Покшіна.

Об 11 годині учні, вчителі школи №8, музейні працівники, переможці премії Панаса Мирного та очільники міста йдуть до пам'ятника митця. Після хвилини мовчання, кладуть до його підніжжя квіти. Серед присутніх на заході – Гліб Кудряшов. Він переможець у номінації «Журналістика, публіцистика». Чоловік на конкурсі представив свої нариси, статті, діалоги та спогади про Раїсу Кириченко. Ділиться враженнями від конкурсу, який присвячений пам'яті Панаса Мирного.

Гліб Кудряшов, переможець премії Полтавської обласної ради ім. П. Мирного

- У 2003 році Раїса Опанасівна випустила свою книгу «Я козачка твоя, Україно», як вона сказала: «вона писала цю книгу понад 40 років». Я ж працював над цим виданням понад 10 літ, також виконую обов'язки куратору музею Раїси Кириченко у Полтавському національному педагогічному університеті ім. Короленка, але мені здається, що в цьому році – рік ювілейний 170 літ від дня народження Панаса Мирного і премія ювілейна.

Далі учасники заходу переходять до школи. Тут на ній відкривають інформаційну дошку на будівлі навчального закладу. Спершу директор школи №8 Свтлана Богодиста привітала усіх гостей та побажала їм успіхів. 

Світлана Богодиста, директор КЗ «Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 ім. Панаса Мирного» 

- Наш земляк, майстер слова, великий правдолюбець, людина-громадянин Панас Мирний. 70 років тому 1949 року відзначав сторіччя від дня народження українського письменника Панаса Мирного у Полтавській школі №8. Було їй присвоєно його ім'я. І з того часу і по цей день учнівський і педагогічний колективи бережуть пам'ять про митця, почесно несуть звання «мирнівці».

Після цього кращим учням школи надали можливість відкрити пам'ятну дошку. По завершенню заходу вихованці навчального закладу подарували гостям міні-концерт. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію