Ціна газу для населення буде різною в залежності від регіону

Різниця у вартості газу обумовлена введенням тарифу на транспортування для "Укртрансгазу". Зазначимо, в червні 2019 року середня ціна газу для населення збільшиться до 8 607 грн 37 коп за тисячу кубометрів. Це історичний максимум – ціна газу буде на 58 грн 45 коп вище, ніж у минулому опалювальному сезоні.

Після введення нових тарифів для "Укртрансгазу" в різних регіонах та містах країни будуть діяти різні ціни на газ для побутових споживачів. Про це йдеться в заяві Асоціації газового ринку України (АГРУ), пише Дзеркало Тижня.

Зазначимо, що уряд і НАК "Нафтогаз України" врегулювали ціну газу для потреб побутових споживачів з 1 травня 2019 року. Відповідно до проектів додаткових угод, що направив "Нафтогаз" постачальникам зі спеціальними обов'язками, оптова ціна газу, за якою "Нафтогаз" продає паливо побутовим споживачам з 1 травня складе 5 990,00 грн за тисячу кубометрів. При цьому кінцева вартість газу повинна становити 8 247,00 грн.

Крім того, ці додаткові угоди також регулюють оптову ціну для побутових споживачів на червень 2019 року, яка складе 6 299,00 грн за 1000 куб. м, а, отже, кінцева ціна газу буде - 8 627,01 грн за тисячу кубометрів.

Однак, в АГРУ рекомендують споживачам звернути увагу на те, що кінцева вартість газу в платіжках буде різною на всій території України. Різниця обумовлена рішенням НКРЕКП про введення для дочірньої компанії НАК "Нафтогаз України" - АТ "Укртрансгаз" тарифу на транспортування газу, виходячи з замовленої потужності. Він передбачає, що споживачі (в т. ч. побутові) газу платитимуть за послуги з транспортування газу по газотранспортній системі фіксовану ставку (фактично абонплату), у розмірі 157,19 грн за тис. куб. м (без ПДВ). Ця ставка є складовою кінцевої вартості газу для населення і діє для всіх областей України. "Укртрансгаз" вже направив постачальникам газу для населення нові угоди на транспортування газу.

В АГРУ відзначають, що до цього нововведення вартість газу була єдиною для споживачів у всіх регіонах, так як для всіх областей діяв загальний тариф на доставку газу, що складається з тарифу на транспортування для "Укртрансгаз" і тарифу на розподіл для операторів ГРМ. З 1 травня для кожного регіону буде діяти свій тариф на доставку газу.

"Єдиний компонент кінцевої вартості газу, який залишається незмінним і хронічно збитковим протягом останніх трьох років, - тариф на розподіл природного газу", - підкреслюють в АГРУ.

Зазначимо, в червні 2019 року середня ціна газу для населення збільшиться до 8 607 грн 37 коп за тисячу кубометрів. Це історичний максимум – ціна газу буде на 58 грн 45 коп вище, ніж у минулому опалювальному сезоні, що тривав з жовтня 2018 року по квітень-травень 2019 року.

Нагадаємо, згідно з Положенням про порядок призначення житлових субсидій, житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується окремо на неопалювальний (з 1 травня по 30 вересня) та на опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію