Артем Вітко: "Змінимо розподіл ренти - і видобуток нафти та газу зробить села заможними!"

Розбиті дороги, бідна інфраструктура, занедбані школи та лікарні – і це все на "золотих" землях нафтових і газових родовищ Полтавщини. Шокуючий контраст і кричуща несправедливість.

АТ "Укргазвидобування" у 2018 році спрямувало до місцевих бюджетів 5% рентної плати за користування надрами - 1,25 млрд грн рентних платежів. З них на Полтавщину припадає 512 млн грн. Але нинішній порядок розподілу ренти передбачає, що ці кошти розподіляються наступним чином: 40% уходить в обласний бюджет, 40% - в районний бюджет і тільки 20% в бюджет села, на території якого здійснюється видобуток. Народний депутат-захисник Артем Вітко вважає, що це несправедливим. Тому він зареєстрував законопроект, яким пропонує збільшити відсоток рентної плати, який іде на розвиток сіл і селищ. 

Саме мешканці малих населених пунктів першими відчувають негативні наслідки промислового забруднення повітря, земельних надр, водойм. Видобувні речовини містять небезпечні речовини, а відпрацьовані води – важкі метали та радіоактивні матеріали із родовищ.  Водночас, люди не бачать компенсації у вигляді відрахувань видобувних підприємств на розвиток інфраструктури, доріг, соціальних та культурних об’єктів. Усе «щезає» в області.

Народний депутат України Артем Вітко переконаний, що рентна плата повинна зараховуватися до місцевих бюджетів тих населених пунктів, на території яких розташовані промислові об’єкти. Його законопроект пропонує спрямовувати до бюджетів сіл і селищ 60% отриманої рентної плати, а решту навпіл ділити між обласним та районним бюджетом.

"Парадоксальним чином видобуток нафти і газу зараз не робить села заможними, хоча повинен. Ми змінимо порядок розподілу ренти – і люди відчують, як швидко зросте їхній добробут", – зазначає Артем Вітко.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію