Транспортний колапс на дорогах міста

З 11-го травня у Полтаві страйкують приватні перевізники. Третю добу містяни добираються на роботу, навчання, по справах пішки, велосипедом або в переповненому вщент комунальному транспорті. Про ситуацію  - у сюжеті. 

Приватні перевізники та чиновники вже тривалий час не можуть порозумітись. Перші вимагають підвищення цін за проїзд, адже, стверджують, півроку працюють собі у збиток. З 11-го травня водії приватного  громадського транспорту подали заяви про відмову від дозволів на 66 міських марштрутів. Про це, разом із вибаченнями перед полтавцями, повідомили у Асоціації перевізників області.  По місту курсують лише тролейбуси та приміські автобуси. 

- Не доїдеш нікуди, ні на роботу, ні у справах. Треба ж щось вирішувати, пускати транспорт, щось робити! Тролейбуси хоч і ходять, але то переповнені, то зламані. 

- Жахлива ситуація. Це не може такого бути, розумієте? Не настільки вони багато платять за той бензин, там різниця в гривні. Вони вимагають 8 гривень. Ну припустимо п’ять. Але не більше.

- Негативно до цього ставлюсь. Вважаю, що у Полтаві немає такого кілометражу, щоб сплачувати 8 гривень. 

Тож сьогодні секретар міської ради Олександр Шамота призначив зустріч із перевізниками за умови, що вони обгрунтують свої вимоги щодо підвищення вартості проїзду. Проте ніхто із представників приватного громадського транспорту не з’явився. Пресі ж Олександр Шамота повідомив - на поступки та шантаж реагувати не збирається, а буде діяти у напрямку комуналізації міського транспорту.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Ще одна причина, через яку я вимагаю від перевізників припинити страйк і шантаж. Я розумію чітко, що, якщо ми сьогодні підемо на поступки та домовленості із перевізниками, то далі буде вимога – 6, 8, 10, 12 гривень. І таким чином, вони будуть шантажувати місто усі наступні часи, коли їм потрібно буде підвищувати вартість проїзду. 

Голова Асоціації перевізників коментує - вже аж чотири рази до міської ради подавали всі відповідні розрахунки, де вказали  -  навіть 6 гривень за проїзд, це ціна виживання для водіїв. Вистачить лише на ремонт та мізерну зарплатню.  

Юрій Лупаєнко, голова Асоціації перевізників Полтавщини

- Все, що там апелює Шамота «дайте розрахунки», він просто вважає населення дурнями. Ми ж продаємо свої послуги. Собівартість, наприклад, гривня. А він нам пропонує продавати за 50 копійок. А я буду доплачувати 50 копійок кожного разу? Щоб він потім кричав, який він молодець? Вони нам обіцяли підвищити та не підвищили. Тобто вони, грубо кажучи, нас обдурили. 

На роботу перевізники виходити не збираються. Тож плануйте свій час ретельно. Лариса Шило, Ігор Лук’яненко, телевізійний канал «Центральний».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію