«Не дати історії закінчитися»

Таку назву отримав проект на підтримку онкохворого Артема Махна. В 10 місяців дитині поставили діагноз лейкоз. На підтримку маленького хлопчика у його рідному місті провели благодійні заходи, під час яких збирали кошти на його лікування. Була там Марина Покшіна.

Марина Покшіна, кореспондент

- Це – головна площа міста Хоролу. Тут сьогодні благодійний концерт на підтримку онкохворого Артема Махна. Хлопчик більше року змагається зі страшним недугом, йому поставили діагноз – гострий лімфобластний лейкоз. Усі зібрані кошти будуть передані йому на лікування.

Заходи почалися з 10 години ранку. Спочатку волонтери провели свято для малечі. Далі відбувся ярмарок. На ньому місцеві майстрині продавали вироби хейд-мейду. Це і прикраси для волосся, й іграшки, і солодощі. На площі працювала так звана «вулична перукарня». Дівчата та жінки могли зробити собі зачіску за символічну ціну. На благодійне свято прийшли і рідні Артема. Що з братиком і де він знаходиться знають і старші діти в родині – Маша та Олег. Дівчинка ділиться: зайзаповітніше її бажання – побачити Артема й маму. Остання їхня зустріч була близько року тому.

Маша, сестричка Артема Махна

- За кордоном лікується з мамою, операція кісткового мозку.

Бабуся Артема Махна – Віра. Вона сьогодні не стримує сліз. Жінка ділиться: дуже важко усвідомлювати, що внук тяжкохворий і при цьому не має можливості йому допомогти. За словами хорольчанки, хлопчик за період лікування переніс щонайменше 30 наркозів і скільки ж пункцій кісткового мозку. Утім, в Ізраїлі дитину обіцяють вилікувати повністю. 

Віра Махно, бабуся Артема Махна

- Ще тоді було дуже важко повірити, що він виживе. Але він вижив, вижив і до цього часу кріпиться. Це жах, цього не можна передати, що ми відчуваємо. Ми його всі любимо, обіймаємо і він завжди з нами, завжди.

Концерт починається о 14 годині. Першими для хорольців та гостей міста виступають місцеві артисти. 

Далі по черзі упродовж 4 годин співаки та танцюристи з усієї України продовжують благодійний концерт. Анна Ошека одна з організаторів дійства. Дівчина ділиться: для Артема кошти в рідному місці збирали прямо на вулиці кожні вихідні. Сьогодні скриньки розміщені на всіх локаціях. За словами волонтерки, люди зранку постійно вкидають гроші. 

Анна Ошека, волонтер

- Дуже сильно вболіваємо за Артемчика, хвилюємося за нього, сподіваємося, що кошти збируться, ми вже й так усі зусилля докладаємо для цього. Сподіваюся, він вилікується і буде все ж таки з нами далі святкувати свої дні народження.

Свято на підтримку дитини організували не просто 12 травня. Саме цього дня 2 роки тому Артем Махно народився. 

-Артемчику вітаю тебе з Днем народження, повертайся скоріше.

Хорольський міський голова Сергій Волошин говорить: такому заходу завдячує саме мешканцям міста. Вони небайдуже віднеслися до чужого горя. І організували масштабні заходи, на які приїхали і Альоша, і Нікіта Ломакін. 

Сергій Волошин, Хорольський міський голова

- Дуже добре, що на сьогоднішній день, я дивлюся, дуже залучилися люди. Ідея дуже гарна, що на сьогоднішній день ми можемо врятувати не одне життя. На сьогодні, ми знаємо, кошти всі збираються Артемчику, дай Бог йому здоров'я. 

Заходи пройшли у рамках проекту «Не дати історії закінчитися». Волонтери та небайдужі люди упродовж півроку розповсюджують інформацію про Артема Махна та збирають для нього кошти. Так, спільними зусиллями було зібрано 220 000 доларів на car-t терапію та вже більше 235 000 доларів на трансплантацію кісткового мозку.  

Упродовж заходів було зібрано близько 100 000 гривень. Цієї суми для закриття збору не вистачить. Решта коштів потрібна терміново, до 15 травня. На своїх екранах ви бачите номер картки ПриватБанку на ім'я мами Марини Махно 5168 7573 1265 6988. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію