«Прирічковий парк - берег, який належить громаді»

Під таким гаслом, полтавці вкотре самотужки прибрали прибережну зону на Леваді. Волонтери та небайдужі містяни підготували її до нового сезону відпочинку. Як їм вдалося прибрати понад 20 га парку, знає Юлія Хаврель. 

Розпочалась толока із збору всіх волонтерів та інструктажу. На прибирання зібралось майже півтори сотні небайдужих полтавців. Територію ж у понад 20 га «розділили» між кількома групами волонтерів. 

- Кожен із вас при реєстрації отримав ось такі кольорові браслети. Парк ми поділили на три зони для прибирання. Також вам будуть допомагати наші волонтери зорієнтуватись, де яка зона. 

Озброївшись всім необхідним приладдям полтавці пішли на прибирання. Зібране сміття вони сортували у пакети різного кольору. Сині- для пластику, білі- для скла, чорні - для залишкового сміття, яке неможливо переробити. 

Наталя Берека, прийшла на прибирання 

-Я взагалі вважаю, що смітити не потрібно. Я свою дитину вчу, щоб вона завжди доносила сміття до урни, навіть, якщо це десь далеко від міста, де ніхто не бачить. Потрібно самим показувати приклад.

- Сортурувати сміття важко ?

- Ні. 

Наталя Сокол, прийшла на прибирання 

- Дійсно прикро, коли таке чудове місце забруднене бутилками, посудом. Хочеться прийти на природу, щоб було чисто. А ось бачите, як виходить?

За словами організаторів заходу, в цьому парку відпочивають мешканці не тільки з Левади, а й з усього міста. Територія належить комунальному підприємству «Декоративні культури». Проте вони цю зону не прибирають. 

Юлія Городчаніна, представник ініциативної групи зі збереження та розвитку Прирічкового парку 

- Ми прибираємо цю зелену зону тому, що по-перше ми любимо цю територію і хочемо зробити її комфортною і друге - це, звичайно, привернути увагу місцевової влади про те, що дійсно мешканцям потрібна ця територія і ми хочемо її розвивати, і ми готові самостійно докладати до цього зусиль. Але все ж таки на волонтерських засадах - це не може довго триматися.

Крім прибирання, волонтери встановили ось такі таблички та перекопали дороги для в'їзду автомобілів на територію Прирічкового парку. По завершенню ж для тих, хто добре попрацював, чекала смачна польова каша. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію