Українців закликають підтримати децентралізаційні закони

Реформа місцевого самоврядування, зокрема децентралізація, як і будь-яка інша реформа, потребує серйозної законодавчої підтримки. 

Уже більше року не приймають закони, що сприяють та поглиблюють децентралізацію. Так, 3 квітня 2018 року парламент ухвалив Закон "Про внесення змін до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення". Після цього жодного нового закону або змін до діючого законодавства не прийняли.

Децентралізація – важливий інструмент перетворення нашої країни на сучасну європейську державу зі спроможним місцевим самоврядуванням, що має достатньо повноважень та ресурсів для забезпечення комфортного і благополучного життя людей. Тому створення адекватного законодавчого поля для децентралізаційної реформи – це одночасно і велика відповідальність, і найбільша інвестиція у майбутнє. Адже, у центрі цієї реформи – люди, їхні інтереси та потреби, вважає виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Аналітичний центр АМУ підготував перелік законопроектів, прийняття яких сприятиме продовженню децентралізації та реформуванню місцевого самоврядування.

Перелік законопроектів за посиланням.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію