Обережно – меланома!

Полтавці могли пройти обстеження у лікарнях міста. Спеціалісти безкоштовно консультували людей та рекомендувати, як бути в їхній ситуації. Наразі меланоми – злоякісні пухлини шкіри. Вони найпоширеніший вид онкології в Україні. Половина пацієнтів, яким встановили такий діагноз живуть менше року. Причина – надто пізнє звернення до лікарів. На що варто звернути увагу, аби зберегти власне здоров'я, дізнавалася Марина Покшіна.

Олена Клітна кожні півроку проходить обстеження. Жінка показує лікареві свою родимку. Вона в неї з'явилася давно. Утім, ділиться полтавка, аби перестрахуватися регулярно відвідує спеціалста. 

- У принципі, це видалити можна, видаляється безпечно, під місцевою анестезією радіохвильовим методом. Тобто, ми не зачіпаючи підшкірно-жирову клітковину, а поверхнево її прибираємо.

Олена Клітна, полтавка

Обов'язково усі небезпечні моменти у організмі потрібно спостерігати, тому що чим раніше знайдете онкопатологію й почнете її лікувати, тим більше шансів залишитися живими і здоровими у майбутньому. 

Лікар-дерматовенеролог Олексій Гладков порадив жінці методи спостереження та назначив дату наступної консультації. Спеціаліст ділиться: найважливіше – вчасно побачити патологію. І в разі відхилів від норми відразу почати лікування. Тоді в пацієнта є всі шанси залишится здоровими, а головне – живими. Кожна людина, на думку лікаря, повинна сама слідкувати за своїм організмом. Бо, говорить Олексій Гладков, профілактика найкращий спосіб зберегти своє здоров'я.

Олексій Гладков, лікар-дерматовенеролог

- Перше – це діагностика. Кожна людина хоча б раз на місяць повинна перевіряти своє тіло і свої новоутворення, тим більше, що у всіх нас є родимки, абсолютно у всіх, їх потрібно перевіряти, тому що ми не знаємо в який момент може відбутися – той переломний момент, який має назву «онкопроцес». Далі: не зловживати сонячними променями, тобто не виходити у годину пік сонячної активності, хочаб без сонцезахисного крему так точно.

Раніше, за словами лікаря, меланома була хворобою літніх людей. Зараз же недуга стала все частіше з'являтися і в молоді. Ознаки захворювання, пояснює Олексій Гладков, такі самі, як і в інших онкозахворювань.

Олексій Гладков, лікар-дерматовенеролог

Це – слабкість, підвищення температури тіла до 37, втрата ваги тіла протягом півроку різка, тобто усі ознаки раку. Меланома нічим не відрізняється від того самого раку кишківника чи тому подібного, тільки єдине, що вона розвивається на багато швидше і метастази кидає теж набагато швидше. 

Обстеження родимки займає не більше 5 хвилин. Результат відомий одразу. Аби виявляти меланому самостійно, лікар радить пройти так званий «експрес-тест». Якщо родимка асиметрична, має нерівний край, нерівномірне забарвлення, з прожилками або крапками - радять звернутися до дерматолога. Варто також це зробити, якщо ви помітили, що вона росте або змінюється - наприклад, почала кровоточити. Олена Клітна після консультації вирішила все ж видалити свою проблемну родимку.

-Якщо не хочете видаляти, так, то її періодично...

- Ні-ні, я буду її видаляти.

- Спостерігати, видаляти можна щоденно, будь ласка.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію