Пісок, світло, дотик та рух

У Полтаві провели семінар «Піщана анімація як вид арт-терапії». Новітній методиці  роботи із дітьми з особливими освітніми потребами вчились корекційні педагоги області. Ініціатори - представники благодійної організації «Зернятко».

Піщана анімація - це вид мистецтва та навіть окрема технологія створення фільмів. А ще, як виявляється, її використовують у терапевтичних та розвиваючих цілях в педагогіці. Завдяки заняттям із спеціальним кар’єрним, просмаженим  піском на столах із підсвічуванням можна проводити цікаві уроки із дітьми, в тому числі - малюками з особливими освітніми потребами.  Пересипати, малювати, писати,  уявляти.

Ганна Будущева-Довгаль, заступниця директора по навчальній роботі Полтавської дитячої художньої школи

- Ми тримаємо пісочок, ми його пересипаємо, вчимося стискати і розстискати долоньки, працювати пальчиками, одночасно з цим ми розвиваємо дві ручки, дві півкулі головного мозку, що сприяє в нас мовленню, сприяє логіці, і естетичному сприйняттю оточуючого світу. 

В Україні про методи піщаної арт-терапії поки що знають мало. Літератури фактично не існує. Проте у Європі із піском на уроках вже працюють, зокрема, в інклюзивних закладах.

Людмила Іващенко, голова благодійної організації  «Зернятко»

- Сьогодні запрошені більше 50-ти педагогів, які проживають у Полтаві і Полтавській області і працюють саме у інклюзивному навчанні. Для нас дуже важливо, щоб педагоги працювали і розвивались, і розвивали дітей. 

До організації заходу долучились благодійники Полтавського Ротарі-клубу, придбали обладнання та допомогли видати методичний посібник  на тему піщаної арт-терапії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію