14 листів до посольств

У Києві відбулася акція-перформанс під назвою «Do you remember?» Під час неї активісти відвідали 14 посольств країн-членів Ради Європи. Передавали листи від українських заручників Кремля. Як це було розповість наш кореспондент з Києва. 

Учасники глобальної ініціативи  (гештег) #SaveOlegSentsov  біля пам’ятника Ярославу Мудрому на Золотих Воротах. Тут починається збір та підготовка. Акція проходить як перформанс: руки учасників сковують ланцюгом, рот заклеюють скотчем. На ньому пишуть прізвища українських політв’язнів. За словами організаторів акції- її завдання– нагадати країнам-членам Ради Європи, що будь-який діалог із Путіним треба починати з питання звільнення Олега Сенцова та всіх заручників Кремля.

Андрій Марущак, учасник акції 

- Ми закликаємо представників всіх європейських країн не змінювати санкції та вимагати від Росії виконання всіх домовленостей, щоб Росія дотримувалася прав людини і визволила всіх політв'язнів та українських моряків.

Проходить акція напередодні засідання Комітету Міністрів Ради Європи у Гельсінкі. За словами активістів, можливо, що РФ може повернутися до Парламентської Асамблеї Ради Європи, що в результаті призведе до зняття санкцій. Переконані, що навіть дискусія щодо повернення Росії до ПАРЄ не може вестися без першочергового визволення українських політвязнів.

Олександра Романцова, учасниця акції

- Наше сьогоднішнє завдання в річницю арешту Олега Сенцова – нагадати, що існує на сьогодні така проблема. І ця проблема міжнародна. РФ як агресор Україну не чує. Єдиний варіант – це, коли міжнародні партнери задаватимуть питання щодо наших політичних в'язнів. Такий привід буде 16-17 травня буде засідання комітету ПАРЄ, на якому ми хочемо, щоб будь-який діалог з Росією починався з питань визволення наших політичних в'язнів.

Під час акції активісти відвідали 14 посольств. Таким чином передавали листи-звернення адресовані до Міністрів закордонних справ, які будуть присутні на засіданні в Гельсінках. В листах вимоги не давати права голосу Росії, поки всі бранці Кремля не повернуться додому. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію